Tato přehlídka mládežnických dechových orchestrů a pohybových skupin startuje už dnes, v pátek 5. června v Kulturním domě ve Vřeskovicích.

„Na programu je od 19.30 hodin koncert souboru La banda Sociale di Aldeno a od 20.30 hodin koncert Dechového orchestru ZŠ Švihov a vystoupení pohybové skupiny,“ informovala ředitelka ZŠ Švihov Jaroslava Suchá.

Sobotní program 6. června startuje už v devět hodin dopoledne koncertem Dechového orchestru ZUŠ J. J. Ryby Rožmitál pod Třemšínem a vystoupením pohybové skupiny. Od 9.30 hodin bude program patřit Dechovému orchestru Volary a v 10.00 hodin hudebníkům a mažoretkám z Klatov. Ve 13.00 hodin je naplánován průvod orchestrů a mažoretek městem.

„Program pokračuje odpoledne koncertem dechového orchestru ZŠ Švihov a vystoupením domácí pohybové skupiny ve 14 hodin, ve 14.30 přijdou na řadu hudebníci z Plzně a v 15.00 hodin Rudl – Blechblosn ze SRN jako host. Letošní ročník uzavře La Banda Sociale di Aldeno z Itálie,“ dodala Suchá. Koncerty se budou konat na nádvoří švihovského hradu. Akci tradičně pořádá Unie rodičů ČR – sdružení při ZŠ Švihov, Základní škola a Mateřská škola Švihov, Město Švihov a Správa hradu Švihov za finanční podpory Evropské unie a sponzorů.