Zavzpomínat na zpěváka skupiny Trautenberk Tomáše Paimu, známého pod přezdívkou Obrouš, který v lednu 2014 nečekaně zemřel v pouhých třiceti letech, přijdou opravdu kvalitní formace.

Vystoupí například Hentai Corporation. „Ti už se na Klatovsku párkrát předvedli v plné parádě a zanechali za sebou v mnohých dojem rozporuplnosti a v jiných pocit uspokojení, že na tom nejsou s tou svojí „palicí" zase až tak zle. Po hudební stránce ale patří k tomu nejlepšímu, co na naší hudební scéně vzniklo, a klip s bobry má našlápnuto k tomu, stát se evergreenem," okomentoval výběr této kapely Dalibor Dvořák z pořádající formace Trautenberk, která vloni prožila velmi náročný rok.

„Jako by si s námi osud hrál. Na začátku roku nám sebral milovaného člověka a naservíroval rok plný velkolepých koncertů. Něco za něco, dalo by se říct. Jenže v tomto případě byla cena za „nechtěnej kšeft" s osudem extrémně vysoká. Ustáli jsme to, byť s obrovským šrámem na srdci. Po tříměsíční koncertní pauze se vrátíme na pódia s novým repertoárem. Ale nebojte se. O oblíbené songy nikoho neochudíme. Ba naopak. Pán udíren zazní poprvé naživo v kompletní sestavě, tedy i s Radkem Škarohlídem z Hentai Corporation a společně pošleme Obroušovi pozdrav a poděkování do rockového nebe," dodal Dvořák.

K OBRFESTU se na stránkách Deníku ještě podrobně vrátíme, teď můžeme prozradit, že na pódium se v klatovském kulturním domě postaví i Kurtizány z 25. Avenue, Imodium, Znouzectnost, BTnJ, The Shower a další.