„I když jsme měli divadelní slavnosti naplánované na 19. až 21. června, tak nebylo příliš příznivé počasí, byla hodně zima. Ale i tak vystoupilo 12 divadelních souborů, šermdivadlo Clatonia a hudební skupina Karla Kesmana," informovala ředitelka městského kulturního střediska v Klatovech Věra Schmidová.

Do Klatov zavítaly spolky z Dolan, ze Švihova, z Lužan, ze Strašína, z Příchovic a nechyběl ani domácí spolek. Poslední vystoupení slavností patřilo ochotnickému spolku Chuchláci z Bolešin. „Bereme to jako velkou čest, že můžeme vystoupit na těchto divadelních slavnostech, tak se budeme snažit vše co nejlépe odehrát," řekl za Bolešinské František Strnad, který se s vystoupením „popasoval" i přesto, že měl zlomenou nohu.

Poprvé se slavnosti uskutečnily v letním kině, kde šlo o první akci v letošním roce. „Zavítat tam lidé mohli v pátek a v neděli, kdy jsme poslední den pojali jako den pro rodiny s dětmi. Hrály se pro ně nejen pohádky, ale také si mohly zaskotačit na skákacím hradu," uvedla Schmidová a dodala: „Ráda bych poděkovala všem návštěvníkům, kteří přišli i přes nepříznivé počasí, které nás po celé slavnosti provázelo."
Návštěvníci ocenili, že je v letním kině zastřešená část hlediště. „Jelikož každou chvíli pršelo, tak bylo dobré, že se dalo někam schovat, ale zase tam nebylo moc slyšet. Jinak si myslím, že divadla byla vydařená, našim dětem se pohádky líbily, byly vtipné," zhodnotila divačka Aneta Toušová z Klatov.

O nadcházejícím víkendu se v letním kině uskuteční festival Strýc of Klatovy a 29. června se tam začne promítat.