„Obrázky jsou zajímavé, barevné, nápadité, některé mne i dost překvapily, protože některé desetileté děti mají opravdu velkou fantazii. Možná bych to nazvala i moderním uměním," řekla při vernisáži vedoucí služeb knihovny Romana Kubíčková. Vernisáž navštívila i desetiletá Natálka Krausová.

„Na výstavu jsem přišla s maminkou. Je to moje úplně první výstava a hrozně se mi tady líbí. Z děl, které jsou na výstavě, jsem dělala linoryt a potom fixem malovala mraky. Paní učitelka Svobodová je úplně skvělá, se vším mi vždy pomůže. Chodím k ní čtvrtým rokem. Poznala jsem na základní umělecké škole i jiné paní učitelky, ale tahle mi sedí ze všech nejvíc. Moc ráda k ní chodím na výtvarnou výchovu. Až budu velká, možná bych chtěla být také malířkou. Z výstavy mám velikou radost," řekla Deníku Natálka.

Na výstavě byl i Miroslav Funk z Klatov, který přišel v doprovodu devítileté dcery. „Výstava je úžasná. Musím přiznat, že jsem takové výtvory opravdu nečekal. Moje dcera, která zde také vystavuje, se jmenuje Veronika Funková a je jí devět let. Je to dcery první výstava, takže dnes tady máme premiéru," řekl nám pyšný otec.

„K paní učitelce chodím od první třídy, takže letos už čtvrtým rokem. Chodím k ní moc ráda. Na tuto výstavu jsem namalovala obrázky mraků a potom jsem vytvořila z hlíny keramického hada," pochlubila se Veronika. „Na dceru jsem pyšný, výsledky jsou opravdu pěkné. Z výstavy budu odcházet s krásnými dojmy. Určitě přijdu i příště, už teď se těším na další výstavu," dodal Funk.
Výstava je k vidění do 28. února každý všední den v době provozu knihovny.

Hana Jakubčíková Sádlíková