Už podesáté hostí chanovický zámek amatérskou fotografickou výstavu Obec a její lidé, kterou pořádá občanské sdružení pro venkov na pomezí jižních a západních Čech – Panoráma.


„Tato výstava je určena pro všechny, kdo vlastní fotoaparát a čas od času se jim povede snímek, který by neměl zapadnout jen v rodinném albu, ale zaslouží si, aby se o něj podělili s ostatními,“ říká duchovní otec projektu Jaromír Čada. Pořadatelé touto akcí usilují o popularizaci života na venkově. „Autoři fotografií si pro svoji činnost vybrali území ohraničené městy Nepomuk, Blatná, Horažďovice. Snímky měly odrážet pestrost zdejšího života a to jak lidi v rodinách, při práci, kulturu a veřejný život, tradice, zvyky, obyčeje, zábavu a odpočinek.

Letošní výstava všechny tyto podmínky splňovala a na návštěvníky výstavy proto čekají opravdu fotografické lahůdky. Akce se letos zúčastnilo 37 autorů a vystaveno je 108 fotografií. Porota udělila tři ceny poroty (Zdeněk Bouše: soubor „Evrybáby“, Ondřej Klásek: soubor „Hodně rukou, hodně nohou“, „Hop!“, „Kdo neskáče, není Čech“, Zdeněk Veselý: „Městský běh“), a jednu zvláštní cenu (Jana Slavíková: soubor „Andulka“). Cenu diváků získal soubor fotografií Ondřeje Kláska . Rozhodlo 88 návštěvníků vernisáže výstavy.