Řeč je o známé české zpěvačce Heleně Vondráčkové, která již v pátek 3. září vystoupí v Klatovech, poté v dalších městech, kam zavítá v rámci přerušeného turné Vzhůru k výškám. Zpěvačka se Deníku svěřila s tím, jak zvládla nucenou koronavirovou pauzu bez koncertování.

Po dvou letech se vrátíte opět do Klatov, na co se mohou vaši fanoušci těšit?

Do Klatov se opět velmi těším. Kromě osvědčených hitů se fanoušci mohou těšit na nové písně z alba Tvrdohlavá, které jsem natočila v době korony. Jde o album s výhradní tvorbou českých a slovenských autorů. Album Tvrdohlavá si od vydání našlo svou cestu k posluchačům. Těším se, že nyní některé písně z něj budu moci fanouškům představit naživo. Například Dívčí ženu, Dokonalou krásu či Ženskou pomstu. Tedy hity, které posluchači už znají z rozhlasových hitparád. Chybět samozřejmě nebudou ani evergreeny, které má mé publikum tolik rádo.

Jde o přesunutý koncert kvůli koronaviru, jak jste se vypořádávala s tím, že nemůžete koncertovat?

V podstatě jako každý umělec v této zemi. Celý minulý rok, s výjimkou letních měsíců, nás všechny ovlivnily covidové vlny. Ani aktuální situace není optimální. Je však natolik uspokojivá, že mohu po nějakou dobu zase být blíž svým fanouškům. A za to jsem ráda. Možná jsem měla nepatrnou výhodu v tom, že v době, kdy tady byla situace v kultuře opravdu velmi složitá, měla jsem možnost několikrát účinkovat v Polsku. Tam byla sice také přísná opatření, ale koncertní a televizní vystoupení nadále probíhaly.

Kamarádi popáleného odvezli do nemocnice ve Strakonicích vozem taxi. Ilustrační foto.
Mladík usnul ve vlaku, kamarádi ho zapálili. Čeká ho transplantace

Zažila jste někdy takovou dlouhou pauzu, kdy jste nemohla vystupovat?

Nikdy v životě jsem tak dlouhou pauzu nezažila. Musím říct, že mi má práce velmi chyběla, protože hudba je můj život a přináší mi ohromnou radost. Ale jak se říká- všechno zlé je pro něco dobré. Využila jsem tedy toto mezidobí k dělání různých pořádků a to jak v domě, tak třeba i na zahradě.

Na co jste se po rozvolňování nejvíce těšila?

Nejvíce se samozřejmě těším na kontakt se svými fanoušky, ale také na to, že budu opět setkávat s přáteli a že se všichni budeme moct zase volně nadechnout.

Nyní už jedete své turné, kde všude vás mohou lidé kromě Klatov ještě slyšet?

Kromě klatovského koncertu mě v plzeňském kraji fanoušci budou moci vidět například v Sušici 11. září nebo v Domažlicích 18. září.