První akcí je Den Evropy, který se uskuteční ve čtvrtek 9. května od 13 do 21 hodin. „Během celého odpoledne se bude konat komponovaný multikulturní program. Návštěvníci akce se mohou těšit například na skupinu The Shower, kapelu CHAI z Nýrska nebo na pecku Aleš Brichta Band i žáky Základní umělecké školy Josefa Kličky Klatovy a další," informoval vedoucí hospodářského odboru Městského úřadu Klatovy František Kocfelda. Vyvrcholením akce bude koncert skupiny No Name, který vypukne v 19 hodin.

Velký kulturní zážitek slibuje také zahájení turistické sezony, který se bude konat 11. května od 10 hodin. „Součástí akce bude také turistický pochod Májové toulky, který spolupořádáme s Klubem českých turistů. Zájemci se budou moci zapisovat od 9.30 do 10.30 hodin na náměstí, kde bude start i cíl pochodu. Čtrnáctikilometrová trasa je určena pro pěší účastníky. Vyhodnocení je naplánováno cca ve 14.30 hodin. Připraven je bohatý kulturní program, kde si myslím každý přijde na své," uvedla vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Klatovy Alena Kunešová.

O dopolední program se postará dechový orchestr ze Švihova Skalanka. Po poledni svá vystoupení předvedou taneční skupiny Ladybugs, Mini Dolls, Baby disco dance a také budete moci zhlédnout ukázky zumby.

Poté se ve 13.30 hodin můžete těšit na vystoupení představitelů muzikálu Děti ráje.

Na řadu pak přijde vyhodnocení pochodu, vystoupení pěveckých sborů Berušky a Prvňáčci a divadelního souboru Otakárek. O další program se postarají modelky z Delija models, které se budou střídat se skupinou F. R. C.

Zlatým hřebem akce bude koncert finalistky Superstar, zpěvačky Gabriely Gunčíkové, který začne v 18 hodin. Poté se o zábavu postará skupina Snikers. Celou akcí provede moderátor Míra Hejda.