Hudební maraton si můžete přijít užít již v sobotu 21. září od 13 hodin na klatovské náměstí, kde se bude konat koncert k nedožitým 54. narozeninám Radka Sedláčka, klatovského patriota, výtvarníka a muzikanta. Vystoupí kapely Drsoň, Grafit, EKG, Weget, TAM, Lord, Sapon a další. Během koncertu se uskuteční veřejná sbírka na podporu pečovatelské služby Charity Klatovy.

Na rockový svátek se můžete těšit již 28. září od 19.30 hodin, kdy v divadle v Klatovech oslaví 20 let svého působení plzeňská kapela Extra Band revival. V současné době v ní hrají čtyři hudebníci z původního EXTRA BANDU, (proto revival), který úspěšně účinkoval v 80. letech po celé republice (Jaroslav Soukup, Radek Zíka, Jiří Mothejzík, Pavel Navrátil). Dvacátým rokem sami sobě dělají „revival“.

Známé písničky si můžete 8. října od 20 hodin zazpívat v Sokolovně se zpěvákem s chraplavým hlasem, Daliborem Jandou.

Z jiného soudku si budete moci poslechnout hudbu od 19 hodin v sále radnice. Tam vystoupí nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková se svými kolegy Evou Blažkovou a Eliškou Beňovou, které zazpívají, a Jakubem Blažkem, který zahraje na zobcovou pikolu a foukací harmoniku, v rámci koncertu Vzácnost.

Následující den do Sokolovny v Sušici zavítá Spirituál Kvintet.

FESTIVAL SIREK

SIRKY fest, tak se jmenuje akce, která se rozjede 2. listopadu v Sokolovně a Tradičním kloubu v Sušici. „Jde o festiválek sušických SIRKYSKONů kam si pozvali přátele. Na dvou pódiích se vystřídají kromě „Sirek“ i Headdown, Chai, Julie Fišerová spolu se Štěpánem Potužákem, Vašek a Vašek se svou živelnou show. Jako hlavní hosté přijedou pokřtít svou novou desku O5 a Radeček a support jim udělá Jakub Děkan,“ pozvala za Sušické kulturní centrum Jana Jirátová.

V listopadu to začne vřít koncerty i v kulturním domě v Klatovech, kam 8. 11. přijede skupina Jelen se svým turné Půlnoční vlak Michala Tučného. Těšit se tak můžete i na hity nejen Jelenů, ale také zmiňovaného zpěváka, po kterém se turné jmenuje. „Nechtěli jsme dělat výběr největších hitů Michala Tučného. Z asi pětadvaceti písniček, které jsme nazkoušeli a nahráli je v demoverzi, jsme vybrali ty, které nám sedly nejvíc. Neradi bychom je předělávali násilně,“ vysvětluje zpěvák Jindřich Polák.

Své fanoušky na stejném místě, 15. listopadu, rozbouří kapely Harlej a speciální host Komunál. Následující den se můžete vydat do Sokolovny v Sušici na Olympic. Svátek, 17. listopad, si pak můžete přijít zpříjemnit na klatovskou radnici, kde zahraje Pavel Šporcl.

Pijeme colu, Céčka a další známé hity budou znít kulturním domem v Klatovech 22. listopadu, kdy tam zavítá známý hitmaker Michal David.

DALŠÍ KONCERTY

Dále se v Klatovech můžete těšit na Václava Neckáře (2. 12.), Václava Noida Bártu na Nový rok nebo Františka Nedvěda (24. 1.). Do Sušice do konce roku zavítá Vojta Kiďák Tomáško (19. 9.), Jaroslav Hutka (1. 10.), Pavel Dobeš (12. 11.), Marpo a Troublegang (30. 11.) a Janek Ledecký (3. 12.). V Horažďovicích vystoupí Ondřej Hejma a Marush (17. 11.), Petra Janů a Amsterdam (28. 11.), Harlej a Komunál (14. 12.).