Podle organizátora Petra Houdka by spojení alternativního rocku, živého dubstepu a pop punku mohla být pro lidi zajímavá kombinace.
„Ruinfest jaro, podzim a zima pořádám především proto, aby se lidé naladili na ten hlavní Ruinfest – Za zdmi to zní, který je vždy na začátku léta na hradě Rabí. Tím letošním na hradě oslavíme první kulatiny," řekl Deníku Houdek. Vždy se na těchto akcích představí méně známé kapely, které si podle Houdka zaslouží pozornost. „Není mým cílem pozvat medializovanou kapelu, která přitáhne stovky lidí. Chci, aby návštěvníci akce poznali kapely, které dosud neznali, a řekli si „Jo, ty jsou dobří"," vysvětlil Houdek.

Kapely

První kapelou bude Love Earth z Plzně, která podle slov frontmana Tomáše Jirgla miluje Zemi s nadhledem a s veškerou špínou i krásou jí vlastní. „Přinášíme unikátní naddimenzionální zvuk na hudební scénu. Trip hopové synthy a samply, melodický vokál a basslines až z jádra Země jsou protkané zdemolovaným a přesto popelově křehkým popem," tak frontman popsal kapelu, která do Rabí přijede poprvé. „Lidé se mohou těšit na energickou show. Live hraní milujeme a dáváme do něj vše," uvedl Jirgl.

„Sehnat kapely je někdy docela náročné. Například jedna kapela, která v sobotu vystoupí, je až z Jihlavy a když jsem ji zval, moc jsem nevěřil, že by sem takovou dálku chtěla jet. Ona ale byla nadšená. A o tom to celé je. Nejen, že to baví hosty, ale i kapely," uvedl organizátor.

Mluvil o čtyřčlenné alternativní kapele Kannout, která funguje od roku 2014. „Prezentujeme se pomalejší atmosférickou hudbou vycházející z moderně pojatých rockových základů v kombinaci s post hardcore. Hudební podklad je pak doplněn netradičním vokálem zpěvačky Lary," popsal kapelu bubeník Jakub Žáček. I ona do Rabí zavítá poprvé. „Vždy se strašně těšíme do míst, kde ještě nikdo z nás nebyl," uvedl Žáček. Podle něj se mohou návštěvníci těšit na hudebně pestrý večer. „Představíme i některé nové skladby, které budou součástí dalšího alba," doplnil bubeník.

Třetí kapelou bude pop punková kapela z Českého Krumlova Pilot Season.

„Jarní, podzimní a zimní Ruinfesty pořádáme v rabském kulturním domě, kde se uskuteční i tento sobotní. Má to tam skvělou klubovou atmosféru," řekl na závěr Houdek.

Nenechte si ujít soutěž o vstupenky, kterou najdete v dnešním čtvrtečním Klatovském deníku.