„Děj příběhu vychází ze skutečných událostí, ke kterým došlo v roce 1962 v americkém městečku Salem, obývaném komunitou puritánů,“ vysvětluje režisér a principál souboru Karel Šťastný.

Divadelní spolek Tyjátr Horažďovice patří mezi nejstarší divadelní spolky v ČR Byl založen v roce 1884.

„V letošním roce jsme dosáhli absolutního vítezství na Západočeské divadelní přehlídce amatérského divadla Plzeňského a Karlovarského kraje s komedií „Řeči“ od N. Simona a získali jsme i několik jednotlivých ocenění. V současné době se kromě komedií, muzikálů a her se zpěvy také pokoušíme o známá světová dramata, k nimž „Čarodějky ze Salemu“ rozhodně patří,“ pokračuje Štastný.

Po úspěšných reprízách tohoto představení v loňském roce se k tomuto titulu soubor opět vrací a zkouší ho hrát i v přírodních podmínkách a na hradech. Ve Švihově se horažďovičtí ochotníci představí poprvé. Představení začíná ve 21 hodin.

O den později, v sobotu 25. června, zahrají horažďovičtí ochotníci toto divácky náročné představení doma v Horažďovicích.

„Naši ochotníci zahrají doma v rámci Slavností kaše na Panské zahradě od 21 hodin. I pro tuto událost si vybrali Čarodějky ze Salemu, které jsou divácky vděčné a populární,“ informovala Libuše Mužíková z Horažďovic.