Tanečníci totiž obsadí kulturní dům již tuto sobotu, 22. října od 12 hodin. Akci pořádá klatovská skupina Marty Dance ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Klatovy. Na návštěvníky a příznivce tance čeká hudební a taneční vystoupení různých žánrů.

Tanečníci všech věkových kategorií předvedou své choreografie v disciplínách Dance Art, Show Dance, Street Dance, Disco & Disco Show a Plesové formace. Diváci se mohou těšit na pestrou podívanou a přijít podpořit tanečníky, mezi kterými bude letos celá řada místních tanečních skupin. Zatančí i pořádající Marty Dance s choreografií „Jazz? Oh, yes!“.

„Uplynulá taneční sezona byla pro Marty Dance úspěšná a v mnoha směrech obohacená o nové zkušenosti. V průběhu roku jsme se rozhodli pro malý experiment a vedoucí klubu Martin Čabrada předal choreografické žezlo zkušené plzeňské tanečnici a lektorce Petře Parvoničové. Ta s námi nacvičila energickou jazzovou choreografii, kterou prezentujeme pod již zmíněným názvem „Jazz? Oh, yes!“,” říká místopředsedkyně Marty Dance o.s. Daria Nováčková.

Spolupráce s externími trenéry je pro klatovské tanečníky čerstvou a cennou zkušeností.

„Díky novým tvářím, pod jejichž vedením čas od času trénujeme, se blíže seznamujeme s různými tanečními technikami, dozvídáme se o současných trendech na taneční scéně a o celkovém dlouhodobém vývoji tohoto sportu,“ pokračuje Nováčková.

Během roku se členové skupiny zúčastnili také workshopu vedeného pražským profesionálním tanečníkem Tomášem Kuťákem a na jaře si vyzkoušeli žánr současného tance, který přijeli do Plzně prezentovat maďarští tanečníci Ferenc Fehér a Ákos Dózsa.

V doznívající sezoně se Marty Dance rozhodli zúčastnit třech různých soutěžních cyklů. Poprvé jsme o nich mohli slyšet již koncem března, kdy si v Plzni čtvrtým místem v regionálním kole soutěže Festival tanečního mládí zajistili postup na mistrovství České republiky do Litoměřic. Druhou soutěžní řadou je Taneční skupina roku. Zde si tanečníci v Plzni vytančili nejvyšší příčku na regionálním poli, a postoupili tak na mistrovství Čech, které se konalo v dubnu v Praze. Tam se Marty Dance utkali s velkým počtem kvalitních tanečních skupin a ze soutěže si v pozdních nočních hodinách odvezli finálové umístění a postup na republikové kolo. Třetí soutěžní etapou byla Topgal Dance Life Tour. Z regionálního kola v Plzni odjíždělo devět tanečnic a jeden tanečník s krásnými zlatými medailemi a postupem na mistrovství Čech, kterého se ale ze zdravotních důvodů zúčastnit nemohli. Vše si ale vynahradili na tradiční soutěži Májový pohár v Horní Bříze, kde si s jazzovou choreografií vytančili druhou příčku. Soutěžní působení skupina doplnila ještě několika vystoupeními. Podzim patřil maturitním plesům, v květnu se Marty Dance představili na Dnech Sušice, kde je vždy doprovází skvělé publikum a kam se tanečníci rádi vracejí. Dvakrát zatančili v upravené zřícenině kostela sv. Anny na Hůrce, poprvé na akci Děti dětem, podruhé při netradičním letním Silvestru koncem července.

Od září jsou řady Marty Dance rozšířeny také o juniorský tým, ve kterém trénují každý čtvrtek a sobotu mladí tanečníci ve věku 7 – 14 let.