Skončila zima a příznivci festivalů a venkovních koncertů už vyhledávají, kde se co bude dít. Na Klatovsku bude nabídka pestrá, každý si přijde na své.

Největším letním festivalem jsou Hrady CZ, který si ve Švihově každoročně užívají tisíce lidí. Letos se uskuteční 29. a 30. července a rozhodně je, na co se těšit. Asi největší lákadlem bude koncert skupiny Kabát v čele s frontmanem Josefem Vojtkem. Kromě nich tam zahrají v pátek Mandrage, Monkey Business, Nebe, Xindl X, Rytmus či Pražský výběr. V sobotu diváky rozproudí Divokej Bill, No Name, Rybičky 48, Desmod, UDG, Smrtislav, Vypsaná fixa, Visací zámek, Krucipüsk, Mňága a Žďorp, Poletíme? a Skyline.

Hudebně nabitý bude také festival Šumava Rocks v Sušici, který sušický Santos roztančí 13. srpna. „Od 16 hodin se tam vystřídají Bára Poláková, Klára Vytisková, Alice a Dan Bárta, Matěj Ruppert s Romanem Holým, Hentai Corporation, Faux Pas a další. Díky zkušenostem se šumavským nestálým podnebím bude před pódiem opět velká zastřešená plocha o rozloze 500 m², takže si návštěvníci hudební produkci užijí i v případě nepřízně počasí," nastínil za organizátory Jan Šmatera.

V Sušici už si ale na Santosu můžete zatancovat dnes, v sobotu 14. května, kdy se tam konají koncerty v rámci majálesu, který pořádá tamní gymnázium. Vše začne v 17 hodin. Vystoupí rockové kapely Lekses, Head Down, Kyanid Český, Volkmen, Sirkyskon a Strýčkova zahrádka. Součástí bude volba krále majálesu a majálesové svatby napříč světadílem. „Je to gymnaziální počin s nejdelší nepřetržitou tradicí. Letos půjde již o 22. ročník," uvedla učitelka Milena Naglmüllerová.

Ochuzeni nebudou ani Klatované. Ti mohou zavítat na druhý ročník multižánrového festivalu Strýc of Klatovy, který se koná na pěti místech v centru Klatov. Tentokrát půjde o dvoudenní akci 1. a 2. července. Scény festivalu najdete v letním kině, v Café Jednorožec, v čajovně U naší milé paní, ve Vlaštovce a na Střelnici. Těšit se můžete na pestrou přehlídku skupin různých žánrů jako Teepee, Kapitán Demo, Rabies, The Oxx a mnoho dalších.

V Klatovech však nepůjde o jedinou hudební akci. Premiéru tam bude mít Open Air Lázně, který se uskuteční 16. července od 16 hodin v kempu v Lázních. Zahrají tam skupiny Nebe, Mirai a Hodiny.

Hned o týden později, 23. července, se můžete vrátit v čase a zavzpomínat na akci Báječná rocková koroze. „Bude to především o starších kapelách, které se vystřídají na jednom pódiu. Během destihodinového programu se vystřídá deset kapel. Mezi nimi Odyssea, Extra Band revival, Benefit, Weber, Kabát revival, Ukradený Vjecy, Chai, Vizir či Cristal Palace a samozřejmě my," uvedl pořadatel akce a zároveň člen skupiny Lord Petr Říha.

KONCERTY

V Klatovech si během léta můžete poslechnout hudbu i na náměstí. O pouti tam zahrají skupiny Úhlavanka (9. 7. od 9 do 10 hodin), Skalanka (10. 7. od 9 do 10 hodin) a Kabát revival (10. 7. od 15.30 do 17 hodin).

Další rockové koncerty se uskuteční 23. července, kdy na náměstí od 21 hodin zahraje skupina Imodium a od 19 hodin předkapela, a 6. srpna se můžete těšit od 19 hodin na Mealström a od 21 hodin na Argemu.

Letní sezonu zakončí jako tradičně 2. září koncert Tří sester v Lázních.