Blížící se Velikonoce nebudou doprovázeny kulturním programem na klatovském náměstí, kde mimo jiného vždy děti ze škol předvedly svá vystoupení.

Stejně tak se už podruhé byly zrušeny Barokní jezuitské Klatovy. „Na jaro jsme připravovali dva zajímavé programy Barokní jezuitské Klatovy a Sympozium Setkávání ve spolupráci s Ackermann Gemeinde Regensburg. Bohužel epidemická situace se nezlepšila, není proto možné žádný z projektů zodpovědně uskutečnit, verze „on-line“ či „stream“ se nám nejeví být vhodnou,“ uvedl místostarosta Klatov Václav Chroust.

Zklamaní jsou i fanoušci klatovské skupiny Trautenberk a jejich oblíbeného a energií nabitého Obrfestu, který byl plánován na duben. V současné době hledá kapela nový termín.

Nehoda u Brodu.
Řidič se střetl s nákladním autem, ale ujel. Policie ho díky záznamu našla

Stejně tak byla kvůli současné situaci zrušena akce Brány památek dokořán, která se měla konat 15. dubna a na níž měla vystoupit Hana Křížková a Iva Hüttnerová. Dle kulturního přehledu se v Klatovech letos nedočkáme ani Avon pochodu, který byl jako každý rok plánován na počátek června a na který se městem vydávaly stovky lidí.

Už nyní je jisté, že v Sušici se neuskuteční tradiční hojně navštěvované Sušické slavnosti, kterými vždy město žilo několik dní.