Společný koncert pražské formace Visací zámek a pardubické Vypsané fiXy v Točníku 2. listopadu ve 21 hodin, to je kombinace, která slibuje hudebně „našlapaný" zážitek. „Doufáme, že netradiční spojení patrně přinese i netradiční koncertní zážitek pro naše příznivce," říká frontman Vypsané fiXy Márdi.

Turné odstartuje 1. listopadu v Chomutově, hned druhá zastávka bude na Klatovsku. Kapely zahrají průřez svým repertoárem a možná dojde i na společnou píseň či písně, ale jaké a jakou formou, si zatím obě skupiny nechávají jako překvapení.

„V minulých letech jsme jezdili na turné s méně známými kapelami, jako jsou angličtí Pellethead nebo severočeští Ovčie kiahne. Letos jsme hledali skupinu už slavnou a protřelou, ať je nějaká změna. Vypsanou fiXu jsme doposud potkávali jen letmo na festivalech, tak se konečně seznámíme důvěrněji. Pozorovat životosprávu muzikantů je pro nás letitým koníčkem. Věříme, že ani posluchačům nebude spojení VZ + VF proti srsti a že koncerty budou vyhecovanější. A taky delší a pestřejší, prostě dva v jednom," vysvětluje Jan Haubert z Visacího zámku, proč se sejdou tyto dvě kapely na jednom pódiu.

Visací zámek / Vypsaná fiXa
Program KULTURTOURu 2013
Kam na koncerty:

1. 11. Chomutov - KD
2. 11. Točník u Klatov - KD
8. 11. Kroměříž - KD
9. 11. Frýdek Místek - KD
15. 11. Kolín- Staré lázně
22. 11. Strakonice - KD
23. 11. Dražice – KD
30. 11. Staňkov – KD

Dnes můžete s Klatovským deníkem soutěžit o vstupenky do Točníku.