Známé osobnosti, ohňostroj, slavnostní bohoslužby a spousty propagačních materiálů chystá na příští rok město Klatovy, které oslaví 750. výročí svého založení.

„Vše postupně odstartujeme již letos v září při Evropských dnech kulturního dědictví a v říjnu pak odbornou konferencí Sdružení historických sídel na téma kláštery a jejich využití v dnešní době. Samotné oslavy pak budou probíhat během příštího roku. Oslovili jsme místní spolky, organizace, sportovní kluby s tím, aby se do programu také zapojily,“ informovala místostarostka města Klatovy Věra Tomaierová.

Bohatý probram chystají také Mětské kulturní středisko a Stálá divadelní scéna v Klatovech.

„Co se týče koncertních programů, pozvali jsme do města osobnosti, které mají s Klatovami hodně společného. My oslavy města spojíme i s oslavami 90 let divadelní budovy v Klatovech, a tak připravujeme i program s plejádou známých osobností. Uvažujeme třeba o tom, že by zde mohl vystoupit například herec Alois Švehlík, který v našem divadle působil s Pavlem Landovským, a podobně,“ naznačila plány ředitelka klatovského divadla Zdeňka Koubová. Bohatší bude program prý už i letos na Silvestra.

„Pokračovat se bude oslavou s ohňostrojem i 1. ledna od 18 hodin na náměstí, kde oficiálně zahájíme oslavy města projevem starosty Rudolfa Salvetra,“ prozrazuje ředitelka MěKS Klatovy Hana Haladová.

Před padesáti lety v Klatovech na oslavách 700. výročí města vystupovalo Národní divadlo Praha s Prodanou nevěstou, tentokrát si vedení města pozve Českou filharmonii.

„ Využijeme k jejich koncertu Jezuitský kostel na náměstí. Půjde o první koncert filharmonie v Plzeňském kraji,“ informuje Tomaierová.

„V tisku jsou také dvě publikace. Jedna pro cestovní ruch a druhá se týká přímo historie města. Budou turistické známky, Klatovy naleznete na sklenicích i hrnečcích, na tričkách, čepicích, v jednání je i poštovní známka,“ dodala místostarostka.