Díky tomuto CD si dokonce vysloužila nominace na prestižní cenu Anděl v žánrové kategorii hard & heavy a také na českou výroční rockovou cenu Břitva.

„V letošních žánrových cenách Anděl jsou vyhlášeny nominace v devíti kategoriích. Pro každou z nich byli osloveni odborníci, především hudební publicisté a lidé, kteří danou kategorii sledují, a z jejich hlasování vzešla jména nominovaných. V nominacích jsou obvykle tři alba," informovali za organizátory Lešek a Michal Wronkovi a dodali, že žánrové ceny budou vyhlášeny 7. dubna na půdě pražského Paláce Akropolis a odvysílány budou ze záznamu na programu ČT Art. V kategorii hard & heavy jsou nominovány skupiny Asmodeus (Past na Davida Kleinera), Et Moriemur (Ex Nihilo In Nihilum) a Master's Hammer (Vagus Vetus).

„My jsme si nominaci na cenu Anděl vyzkoušeli už v roce 2006 s deskou Řetěz kritických událostí. Ve finále jsme nakonec prohráli o dva hlasy," řekl Deníku frontman kapely Asmodeus, která vznikla již v roce 1988, Miloš Bešta.

Už to, dostat se v cenách Anděl do nejlepší trojky, je podle něj velkým úspěchem. A Asmodeu se to v obrovské konkurenci podařilo již podruhé. „I kdybychom nevyhráli, je to obrovský úspěch. Mají na něm zásluhu všichni, kteří se na desce podíleli. Spoluhráči, zvukaři, autoři obalu, skvělou práci odvedlo sušické vydavatelství," uvedl Bešta. I když ceny Anděl mají zvuk, masový příliv fanoušků nečeká.

„My jsme zavedená kapela, která má svoje publikum už dávno vyprofilované. Že by se nominace promítla třeba do toho, že na náš koncert ve Zlíně nebo v Českých Budějovicích přijde o sto lidí víc, tak to v žádném případě. V klubu pro šedesát lidí bude pořád šedesát lidí. A my za to budeme hodně rádi," vysvětlil Bešta.

A jak vidí šance kapely? „To je otázka. Master's Hammer je v Andělech tradičně velmi silný, Et Moriemur hrají velmi pomalý táhlý metal, s nímž mají velký úspěch. Já si myslím, že všichni máme naprosto stejné šance," věří Bešta.

Zatímco on i další členové kapely musí na vyhlášení Andělů čekat až do dubna, výsledky rockové ceny Břitva budou vyhlášeny už v sobotu 14. března v brněnském klubu Melodka.