Škaredý rybník, 200 metrů plavat přes vodu, na bicyklu uhánět k Malému Boru 45 km a pak pěkně po svých dalších 9 km až na proslulý rabský hradní donjon. Takto nějak možná probíhala i fyzická průprava husitských válečníků, samozřejmě s odpovídajícími dobovými prostředky. Dnešní bojovníci se už nemusejí zabíjet, ale prokáží svou zdatnost v disciplinách nazvaných shrnutě: triatlon. Memoriálové tažení Jana Žižky ku hradu Rabí s názvem HRR na NĚ! se uskuteční v sobotu 27. června ve 14.00 hodin.

„Subtilnější povahy pak mohou sytit oko i ducha na výstavě fotografií Miroslava Zámečníka nazvané CESTY, který pro velkou oblibu svých fotografií v řadách veřejnosti na Rabí vystavuje už po několikáté. V rámci výstavy konané v konírně mohou návštěvníci nahlédnout i do prostor někdejší postrojovny, která nebývá běžně otevřena veřejnosti,“ informoval pracovník Národního památkového ústavu v Plzni David Růžička.

Od 5. června je pro návštěvníky otevřena i audiovizuální část výstavy DUŠE a KŘÍDLA v podzemních prostorách hradního kostela Nejsvětější trojice, což rovněž nabízí možnost nahlédnout do jedinečných prostor přináležejících ku hradu Rabí.