Již o tomto víkendu, v sobotu 27. 6., se zde konají tradiční Slavnosti kaše.

Touto akcí si Horažďovice připomínají výročí úmrtí krále Kaše Rudolfa I. Habsburského, který zemřel právě při obléhání Horažďovic.

„O dobovou autentičnost se postarají skupiny historického šermu, středověké hudby a historické atrakce pro děti (dřevěný kolotoč a houpačky, střelba z kuší, kejklíři aj.). Horažďovické náměstí se během slavností proměňuje v dobový řemeslný trh. Dále zde probíhá soutěž o nejlepší uvařenou kaši na rynku, největšího jedlíka kaše a také se na náměstí odehraje kašová bitva. V průběhu dne se hrají divadelní a loutková představení pro děti, večer divadelní představení pro dospělé, ohňová show a koncert Blanky Šrůmové. Dále slavnosti pokračují v neděli komorním koncertem J. Langmajera a V. Greifa,“ informovala Jitka Chalupná z Městského úřadu v Horažďovicích.

Slavnosti kaše však nejsou jedinou letní slavností ve městě.

„Poslední víkend v červenci (sobota 25. 7. 2009) se v Horažďovicích konají Jmeniny města. Dopoledne bude vyhrávat dechovka Solovačka a skupina Melodion. Odpoledne bude věnované zejména dětem, pro které byly připraveny pohádky TEArTR Rajdo Mlázovy, dále zde bude horolezecká stěna, lanovka přes řeku, balónková show, skákací hrad, skupina Jazzika. Večer vystoupí opět TEArTR Rajdo s divadelní hrou Ragnarök, aneb severské ražniči a sobotní večer ukončí koncert skupiny JAM4U. Tento sobotní program obohatí i další večerní akce,“ dodala Chalupná.

Horažďovice jsou malebným městem na břehu řeky Otavy. Jsou dokonce příjemným místem k zastávce při letním putování. Ve městě je zámek a dobře zachovalé středověké jádro s množstvím památek.

„Jsme jednou z oblíbených turistických zastávek na řece Otavě. Můžete zde navštívit městské muzeum, zámek, okolní parky, děkanský kostel, zříceninu hradu Prácheň. Uvidíte zde i Červenou bránu (jedna z nejstarších dochovaných bran v Čechách), masné krámy a další památky. Dominantou v oblasti rekreace je komplex krytého aquaparku, dále skatepark, tenisové kurty, fotbalové a víceúčelové hřiště,“ zve do města Chalupná.