Ke Klatovsku má osobní vztah, protože se narodil v Janovicích nad Úhlavou.
K mincím se dostal jen náhodou a zůstal u nich. „Navrhování mincí se věnuji už třicet let. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl dělat návrhy. Jednou jsem se dočetl v novinách, že Česká národní banka vypisuje soutěž na pamětní minci k výročí Jana Nerudy. Řekl jsem si, že to zkusím, šel jsem do toho a mince byla odměněna. Byla by asi škoda, kdybych nepokračoval. Takže k tomu, že jsem dělal lustry a dělám je dál, ještě navrhuji mince, medaile a pamětní desky," řekl Deníku Bejvl.
Na Klatovsku navrhoval například pamětní desku T. G. Masaryka, která visí na Masarykově základní škole, v Chudenicích navrhoval pamětní desku generála Peška a tam také udělal pamětní medaili k návratu Černínů do Chudenic. „Rád do Chudenic jezdím, nedám na ně dopustit," uvedl Bejvl. Na Klatovsku vytvořil ještě několik tabulek k potokům nebo repliky desek.
„Celkem jsem navrhl 270 mincí, a jelikož mají dvě strany, vymyslel jsem 540 návrhů. Nejpyšnější jsem na návrh mince Josefa Lady, což byla moje první realizace v bance. To byl můj první největší úspěch. Na tu budu vždy vzpomínat. Dále jsem hrdý na pamětní desky, které jsem navrhl, protože to se málokterému výtvarníkovi povede, že může tohle dělat," přiznal Bejvl.
V současné době jde v jeho šlépějích i syn, se kterým společně navrhují lustry.
Na některé mince, medaile a pamětní desky, které tento výtvarník navrhoval, se můžete podívat na výstavě, kterou pořádá Městské kulturní středisko v Klatovech do 26. října. Otevřeno je denně od 10 do 17 hodin.