„Po celé odpoledne se tady předváděly soubory z regionu se svým uměním. Jde například o divadelní spolek z Dešenic, ochotnický spolek z Příchovic, místní taneční skupinu Smile, Jill trio z Klatov, dechový orchestr místní základní školy, skupinu iNFiNiTo a Acht Kessel Buntes," informoval jeden z organizátorů Jan Jirák.
Původní nápad vznikl mezi řečí. „Slovo dalo slovo a řekli jsme si, že by stálo za to ukázat lidem, že se tady v regionu pěstuje kultura všech možných stylů a žánrů. Prostředí hradu je pro to přímo úžasné, takže jsme si řekli, proč to nezkusit," sdělil Jirák.

Návštěvníkům se první akce tohoto druhu líbila. „Je to fajn. I když by tedy nemuselo být takové horko. V tom se tady nedá moc sedět. Jinak je to hezké," řekla Deníku Hana Houbová.

Podle pořadatelů se i přes velké horko akce vydařila, i když, jak už to u prvních ročníků bývá, měla nějaké mouchy. „Už večer jsme se se všemi účinkujícími sešli a přemýšleli jsme, které ochotnické spolky bychom mohli přizvat příští rok, jaké skupiny a podobně. První ročník nějaké mušky měl, ale ty se do příště budeme snažit vychytat. Druhý ročník bude zajímavější a lepší. Shodli jsme se na tom, že není třeba házet flintu do žita. Podle nás byla i návštěvnost, navzdory mnoha akcím v okolí a večernímu fotbalovému zápasu, slušná. vystřídaly se tady zhruba dvě stovky návštěvníků," zhodnotil Jirák.