„Za kamerou stál Božek Slavík, scénář psal Jiří Traxler a pořadem provázel Jan Čenský. Byly to úžasné dva dny strávené nejen s tvůrci oblíbeného pořadu, ale i s herci jako Václavem Vydrou, Antonínem Procházkou, Gabrielou Filipi či Sašou Rašilovem,“ říká kastelánka zámku Marie Rynešová.

„Maskérna byla zřízena v zámecké pokladně a celé filmové zázemí i s cateringem zaplnilo prostory před zámkem a na nádvoří. Filmaři natáčeli v interiérech zámku, ale i v Muzeu Josefa Dobrovského.

Herec Václav Vydra bude v soutěžním pořadu představovat velitele gardy, Antonín Procházka si zahraje hraběte Czernina a Saša Rašilov pytláka. Paní hraběnku ztvární Gabriela Filipi. Scénáře byly rozpracovány na dva díly a čítají zhruba 200 stran.

„Natáčení minulý čtvrtek proběhlo i na Bolfánku přímo z rozhledny a v městečku, kde se pořizovalo několik filmových záběrů. V pátek se točily scénky do obou dvou dílů pořadu,“ prozradila kastelánka.

„Na Chudenicku se mi velice líbí. Jsem zde poprvé, ale již dnes vím, že se sem v brzké době přijedu podívat i s celou svojí rodinou. Zámek má své kouzlo, které v sobě ukrývá, a každý, kdo sem zavítá, to jistě ocení a rád se sem bude vracet stejně jako já. Bohužel nemám mnoho času, abych si vše v poklidu prohlédl. Je zde určitě mnoho věcí a míst, které jsem neviděl,“ říká herec a moderátor pořadu Jan Čenský.

A jak podle moderátora probíhalo natáčení v Chudenicích? „Naprosto skvěle. Vždycky záleží na štábu, který se mnou jezdí a pořad připravuje. Většinou se musí brzy vstávat a na place se natáčí tak okolo 10 – 12 hodin. Pokaždé natáčíme tak dva až čtyři díly najednou,“ dodal Čenský.

Soutěžní pořad O korunu krále Karla je jakýmsi nástupcem podobně laděného pořadu O poklad Anežky České, který v minulosti televize vysílala.

„Věříme, že se soutěžní klání O korunu krále Karla stane mezi diváky stejně oblíbeným pořadem, jako byla Anežka s Markem Ebenem. Přiznám se ale, že nastoupit éru po Marku Ebenovi není vůbec nic jednoduchého. Diváci srovnávají. Naštěstí dopisy od nich jsou kladné,“ dodal Jan Čenský.

Filmový štáb čítal okolo třiceti lidí. Do Chudenic přijel z natáčení v nedalekých Nebílovech. Dva díly ze života Černínů, Josefa Dobrvského a jaroslava Kvapila se budou vysílat v červnu.