Deník se zeptal Evy Ševčíkové na to, s čím do Klatov tentokrát přijíždějí.

Jaký program jste si pro své fanoušky v Klatovech připravili?

Do Klatov se vracíme po dvou letech. Přijíždíme se zbrusu novým programem, ve kterém našim příznivcům nabídneme nejen již známé písně z našeho repertoáru, ale i spoustu nových skladeb, pro které jsme sbírali inspiraci na našich cestách po celém světě.

Když takhle jezdíte po městech a obcích nejen u nás, ale i v zahraničí, máte čas si ta místa také prohlédnout, odpočinout si?

Toho času moc není. Většinou přijedeme, připravíme koncert, odzpíváme a zase pokračujeme v cestě dál na další místo. Zájem o naše koncerty je stále značný , a tak jezdíme za svými příznivci stejně rádi, jako oni jezdí k nám do naší hospůdky na pravidelné večery s Evou a Vaškem. Když jsme byli v Klatovech ale před dvěma lety, měli jsme možnost si Klatovy alespoň trochu prohlédnout. Máte tam nádherný kostel přímo na náměstí a Černou věž. Byli jsme tam dokonce i na večeři v jedné velmi příjemné restauraci. To ale bylo výjimečné. Na návštěvu Klatov ale máme jen ty nejmilejší vzpomínky.

Blíží se Vánoce. Chystáte nějaké nové CD a nebo DVD?

Ano. Chystáme naše 27 . CD s názvem Vyznání Evy a Vaška. Vyjde pro letošní předvánoční trh. Před časem jsme odehráli pětihodinový koncert pod horou Říp. Také tento koncert vyjde rozdělený do pěti DVD a i tento komplet se již brzy objeví na pultech obchodů.

Jezdíte z místa na místo, zpíváte, setkáváte se s lidmi. Stále vás tato práce baví?

Je to můj život. Mám velikou radost, když se můžeme setkávat s lidmi, zpívat jim pro radost, potěšení, pohlazení po duši. Lidé si na naše koncerty jezdí odpočinout, odreagovat se od každodenních starostí, zazpívat si nebo zatančit a z toho mám já i Vašek velikou radost.