„Rozhodli jsme se s manželkou, že začneme pořádat akce ve stylu country, které budou odlišné od tady běžných tanečních zábav. Country zábava je v okolí dvacet pětadvacet kilometrů od Myslíva naprosto neznámým pojmem, country hudba je velmi příjemná, nevtíravá, lze na ni krásně tancovat. Nechceme z toho dělat „nalévárnu“, chceme, aby se lidi přišli na zábavu pobavit a ne opít, poprat a odejít. To si ani kulturní dům jako stánek kultury nezaslouží,“ vysvětlil svůj záměr Tuček.

První country vlaštovkou bude už v pátek 8. října od 20 hodin skupina Appaloosa. „Hrají klasickou country s prvky norské a vůbec severské hudby, hrají také vlastní písničky a samozřejmě i převzaté od našich předních folkových a country zpěváků. První ohlasy, které mám, říkají buď „nikdo ti sem nepřijde“, nebo na druhou stranu „je to bomba, je to novinka“, uvidíme tedy v pátek,“ čeká na zájem návštěvníků Tuček.

V Myslívě by se měly objevovat i hvězdy české country. „Už jsem začal rozhovory se skupinou Rangers, se kterými se znám, ti jsou určitě ochotni přijet. Myslím, že třeba na ty by se mohli přijet podívat i lidi z větší dálky, z Klatov, ze Sušice. Na druhou stranu musí být člověk opatrný z hlediska financí, takto drahou skupinu můžu pozvat tak jednou za čtvrt roku a musím být přesvědčen, že tento druh muziky lidi přitáhne,“ dodal Tuček.

V myslívském kulturním domě by se postupně měly objevovat i kapely z regionu, začínající i už známější. Dalšími aktivitami by měly být například cestopisné besedy nebo ochotnické divadlo.

V kulturním domě pořádá řadu už tradičních akcí také Obec Myslív, která je jeho vlastníkem. „Na druhou polovinu února plánujeme obecní ples, dětský maškarní ples, sbor dobrovolných hasičů pak pořádá tradiční masopustní průvod obcí s večerním karnevalem. Aktivity manželů Tučkových samozřejmě vítáme a budeme je podporovat. V letošním roce jsme na setkání rodáků kulturní dům opravili, vymalovali, nové jsou třeba i záclony, takže vypadá velice pěkně a věříme, že bude fungovat,“ řekla Deníku starostka Myslíva Marie Pícková.