Na své si na něm přijdou zejména milovníci různorodých uměleckých směrů, ale i běžní obyvatelé města. „V rámci programu se představí pouliční hudebníci, kapely, komedianti, žongléři, cirkusáci, akrobaté, tanečníci, po roční pauze nebudou chybět ani výtvarníci, graffiti wall či malba velkoformátových obrazů, tzv. Muralů,“ říká za organizátory Jan Šinko. Festival se uskuteční na osmi zónách v centru města, hned čtyři z nich vyrostou na náměstí Republiky, kde se budou diagonálně střídat. Jedna zóna v Kopeckého sadech bude po celý festival vyčleněna pro 3. ročník Místního Fesťáku.

V Plzni se představí například irsko-němečtí TAU, kapela, která podle organizátorů přinese svojí kombinaci psychedelického, ethno či kraut rocku až hypnotický zážitek. Pro milovníky karibských rytmů, reagge nebo ska zahraje La Orquesta Informal z Kanárských ostrovů se zkušenostmi jak z klasických velkých festivalů, klubů, tak i pouličních festivalů. Nebudou chybět ani zástupci plzeňské scény, například Tuten swing nebo Jan Lichtenberg s Michalem Skořepou.

Ze zástupců cirkusovoakrobatické sekce je třeba zmínit trio původně z Ghany, nyní žijící v Německu, jménem Afrika Indux Malax Akrobatic. Mezi jejich triky patří lidské pyramidy, neuvěřitelné akrobatické kreace, žonglování a nebojí se ani ohně. Dvojice The Electric Brothers se zaměřuje převážně na žonglování té nejvyšší úrovně, jízdu na jednokolce nebo na velké obruči.

Plzeňská kapela Děda Mládek Illegal Band při sobotním koncertě na náměstí Republiky v Plzni.
Na koncert s deštníkem a pláštěnkou. Tak končil Festival na ulici

Připraveny budou opět i volné zóny, kde své umění za dodržení určitých pravidel může každý, kdo si bude chtít zahrát, zažonglovat či prezentovat jakýkoliv um.

Vstup na celý festival je zdarma, umělci však nepohrdnou, pokud jim návštěvníci, tak jako při každém buskingu, přispějí do klobouku.