Město Plánice Plzni za tímto účelem zapůjčilo svoji rozsáhlou výstavu František Křižík a jeho doba, kterou tvoří 42 rozměrných panelů. Na těch je zachycen celý Křižíkův život od narození v Plánici až po jeho poslední dny na zámku ve Stádlci. Závěr výstavy tvoří panely, které jsou věnovány činnosti Společnosti Františka Křižíka a letošním oslavám 160. výročí jeho narození v Plánici. V rodném městě měla výstava premiéru a byla zde k vidění během oslav na konci června.
„Plánická výstava František Křižík a jeho doba je instalována v Plzni v prostorách soukromého gymnázia Františka Křižíka. V těchto dnech se zde uskutečnila vernisáž spojená s besedou s jejími autory a nejstarším žijícím potomkem vynálezce Čestmírem Bártou,“ konstatoval předseda Společnosti Františka Křižíka a archivář Národního technického muzea v Praze Jan Hozák.
V Plzni bude výstava do 24. října a poté bude převezena do Klatov, kde bude vystavena od poloviny listopadu až do konce roku v městské knihovně. Součástí vernisáže bude opět beseda s Čestmírem Bártou. V příštím roce výstava poputuje do Sušice a do prostor Senátu Parlamentu České republiky.