„Přijede celkem přes dvě stě vozů škoda. K vidění budou vozy v originálním stavu, veteráni, závodní vozy, ale také automobily upravené k nepoznání,“ oznámil Deníku Roman Schavel, hlavní pořadatel akce.

Připraven je opět bohatý program. V pátek se majitelé „škodovek“ předvedou v běšinském Eurocampu v jízdě zručnosti naslepo, sprinty a oblíbeném nočním orientačním závodě. V sobotu čeká na všechny posádky soutěžní dopoledne.
„Soutěžit se bude v manuální zručnosti, v síle, bude se vyhodnocovat hlasitost aparatur a výfuků a samozřejmě nemůže chybět ani soutěž o absolutně nejhezčí vůz a tuning,“ řekl nám Roman Schavel.

V sobotu bude zahájen hlavní program ve 12 hodin, kdy z kempu v Běšinech odstartuje amatérský závod „O podzimní pohár“.Pro více než osmdesát posádek je připraveno celkem deset kilometrů uzavřených tratí.Účastníci se utkají nejen na těch klasických, jakými jsou například Strážovsko, Lomec–Beňovy, ale své umění budou muset prokázat také při slalomu v Klatovech na Erbenově náměstí.

První vůz vyjede na trať slalomu ve 13 hodin a další pak budou pokračovat v minutových intervalech. „Odtud se vozy vracejí na přeskupení do kempu Běšiny a poté startují do druhého kola závodu. Na startu slalomu Erbenova náměstí je bude možné spatřit znovu v 16 hodin, kdy odstartuje první vůz,“ popsal hlavní pořadatel akce Roman Schavel a poradil, že nejlepší místa pro sledování vozů v akci jsou divácká místa na Beňovském letišti a Erbenově náměstí v Klatovech.