Klatovská nemocnice má aktuálně 750 zaměstnanců v přepočteném stavu (na celé úvazky) a fyzicky přes 820 zaměstnanců. „Z uvedeného je 111 lékařů a 537 nelékařských zdravotníků, konkrétně 385 sester a 152 ostatních nelékařských zdravotníků, jako jsou terapeuti, zdravotní laboranti, radiologičtí asistenti, porodní asistentky, sanitáři a podobně. Dále je v Klatovské nemocnici cca dvě desítky odborných pracovníků lékáren, tzn. farmaceutů nebo farmaceutických asistentů. A zbytek jsou nezdravotníci,“ vyčíslil mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Spolupráce funguje

Dle jeho slov se v posledních letech přivádět do nemocnice do různých týmů nové mladé lékaře. Pomáhá tomu hned několik aspektů. „Díky dobrému jménu nemocnice, dobré dojezdové vzdálenosti do Plzně, příjemnému životnímu prostředí ve městě i obecně na Klatovsku a v neposlední řadě díky kvalitnímu střednímu školství a relativně velkému množství studentů, kteří pokračují ve studiu na zdravotnických fakultách ať už v Plzni nebo v Praze, má Klatovská nemocnice v posledních letech dobrou pozici po získávání mladých zdravotníků a řešení běžné fluktuace. Nemocnici se daří získávat zdravotnický personál, i když jinak se situace v ČR spíše zhoršuje,“ uvedl Kokoška.

Za posledních pět let navýšila nemocnice počet zdravotníků zhruba o 40, včetně deseti lékařů. Každý rok přicházejí na různá pracoviště i mladí lékaři, respektive absolventi lékařských fakult a nemocnice si tak vychovává „novou generaci“.