Hlavní hudební akcí tradiční mariánské pouti v Kašperských Horách bude letos koncert „Hudba staré Evropy“. Uskuteční se v originálním prostředí starobylého kostela sv. Mikuláše na tamním hřbitově v sobotu 1. srpna od 20 hodin.

Vystoupí v něm koncertní varhanice Markéta Schley Reindlová a její hosté – operní pěvkyně Andrea Brožáková – Frídová a hráčka na barokní hoboje a zobcové flétny Marta Neumannová. Hudebnice Markéta Schley Reindlová, která má své rodové kořeny u nás na Šumavě, působí střídavě v Německu a Čechách. Je laureátkou četných varhanních soutěží, věnuje se pedagogické činnosti, v současné době žije v bavorském Bamberku, kde se stala ředitelkou chrámové hudby luteránského kostela Krista Spasitele. "Při koncertu v Kašperských Horách rozezní vzácné barokní varhany – dílo žlutického varhanáře Jana Františka Kanhäussera z roku 1733, které před nedávnem skvěle zrestaurovala varhanářská dílna Marka Vorlíčka z Domažlic. Vzhledem k historickému ladění těchto varhan bude sólistka Marta Neumannová hrát na speciální barokní flétny a hoboje, které odpovídají tomuto ladění. V jedinečné akustice gotického kostela se jistě nádherně uplatní jemný soprán pěvkyně Andrey Brožákové – Frídové, která studovala hudbu ve stejném ročníku s Markétou Schley Reindlovou. V programu s podtitulem „Barokní mozaika“ budou znít skladby barokních mistrů z Čech, Německa, Španělska a zejména z Itálie. Dojem z exkluzívního koncertu v originálním historickém prostředí nepochybně umocní osvětlení interiéru svíčkami. Vstupenky se budou prodávat na místě 30 minut před začátkem akce," pozval na koncert za pořadatele Vladimír Horpeniak ze Šumavského kulturního spolku.

Další akce

Sun Fest se uskuteční v Klatovech
KDY: 1. srpna
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: neuvedeno

Jediný festival v Klatovech se uskuteční již v sobotu od 18. hodiny, kdy se otevře kemp Lázní. Na Sun Fest 2020 si můžete přijít užít hudbu v podání kapel Horkýže Slíže, Adys nebo poslechnout zpěváka Štěpána Soukupa. Vstupné činí 350 Kč. Vstupenky si můžete zajistit v předprodeji už nyní.

Hudební sobota v Nýrsku
KDY: 1. srpna
KDE: Nýrsko
ZA KOLIK: zdarma (koncerty na náměstí)

Na náměstí v Nýrsku se v sobotu můžete těšit na muziku. Od čtyř hodin zazní nejen melodie ze známých českých a světových muzikálů, ale i další písně v podání Magdy Malé a Bohuše Matuše. O hodinu a půl později zazpívá skupina Chai. Vstupné je zdarma. Kdo by měl hudby málo, může se poté přesunout do Areálu pod sjezdovkou, kde na závěr Nagasaky cupu zahraje Extra band revival.

Iné Kafe v Sušici
KDY: 31. července
KDE: Sušice
ZA KOLIK: 390 Kč

Slovenské punkrockové hity přiveze poslední červencový den na ostrov Santos do Sušice hudební kapela Iné Kafe. Na koncert skupiny, jež letos slaví výročí 25 let od svého založení, je omezený počet vstupenek. Koupit je můžete za 390 korun v sušickém kině.

Country a folk v podání Františka Nedvěda zazní na Santosu
KDY: 1. srpna
KDE: Sušice
ZA KOLIK: neuvedeno

Písničkář a kytarista František Nedvěd zahraje a zazpívá své známé tramspké písně na ostrově Santos v Sušici první srpnovou sobotu. Vstupenky na jeho vystoupení jsou k zakoupení v sušickém kině nebo v sokolovně v Sušici.

Divadlo na zámku v Nemilkově
KDY: 1. srpna
KDE: Nemilkov
ZA KOLIK: dospělí 100 Kč, děti od 6 let 50 Kč

Na nádvoří zámku v Nemilkově se mohou v sobotu 1. srpna od 17 hodin děti podívat na divadlo. Zavítá tam Docela malinkaté divadélko, které hraje Pohádky z kufru. Dospělí zaplatí vstupné 100 korun a děti od 6 let 50 korun.

Hasičská soutěž a zábava v Číhani
KDY: 1. srpna
KDE: Číhaň
ZA KOLIK: neuvedeno

SDH Číhaň pořádá v sobotu 1. srpna od 13 hodin hasičskou soutěž Memoriál Václava Nováčka. Poté se můžete od 18 hodin pobavit na taneční zábavě, kde zahraje Skalanka. Akce se koná na krytém parketě.

Petr Vondráček a Knezaplacení
KDY: 31. července
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: neuvedeno

Romantické písně i nejznámější rokenroly zazní v pátek 31. července od 18 hodin v podání Petra Vondráčka a skupiny Knezaplacení na nádvoří jezuitské koleje v Klatovech.

Lord a Wild Sticks v lihovaru
KDY: 31. července od 19.30 hodin
KDE: Janovice nad Úhlavou
ZA KOLIK: zdarma

Rocková skupina LORD vás 31. července od 19.30 hodin naladí na bubenickou show. Bubnovat bude skupina muzikantů složená z profesionálních hráčů a studentů konzervatoře. Wild Sticks představí známé i autorské skladby v netradičním a originálním pojetí.

Netopýři ve Strašíně
KDY: 1. srpna
KDE: Strašín 
ZA KOLIK: neuvedeno

Netopýří den ve Strašíně se uskuteční v sobotu 1. srpna v infocentru od 10 do 16 hodin. Akce je vhodná pro malé i velké. Dozvíte se zajímavosti z netopýřího života a Dagmar Zieglerová ze záchranné stanice pro netopýry přijede s živými, hendikepovanými netopýrky.

Benátská noc v Horažďovicích
KDY: 1. srpna
KDE: Horažďovice
ZA KOLIK: neuvedeno

Music Club Houba Horažďovice pořádá v sobotu 1. srpna od 19 hodin Benátskou noc, chybět nebude gondola na kanále, italský večer s ohňostrojem.