Nádvoří opět ožije hudbou

Na nádvoří jezuitské koleje v Klatovech se v pátek 7. srpna můžete těšit na další z koncertů. Tentokrát akustický v podání Moniky Načevy a Michala Pavlíčka. Je postaven na průřezu tvorby z desek Možnosti tu sou a Na Svahu. Koncert začne v 18 hodin.

KDY: 7. srpna od 18 hodin
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: 200 Kč

Chystají Železnorudské slavnosti

V Železné Rudě se ve dnech 7. a 8. srpna budou konat tradiční Železnorudské slavnosti. Vše se odehraje na parkovišti u Café Charlotte. Program v pátek vypukne v 15.45 hodin bubenickou show. Následovat bude slavnostní zahájení s překvapením, vystoupení Bao di sera + Soda, fotbalové utkání se Sigi teamem od 17.30 hodin na fotbalovém hřišti. Od 19.30 hodin je na programu Brass Avenue, dražba, Kečup, Pyrotera a DJ Mára. V sobotu začne program v 11 hodin, kdy zahraje Obšuka. Těšit se můžete na ukázku hasičů, Otavanku, trial show, live cooking, hody sekerou, slack show, skupinu Děda Mládek Illegal Band, Dva a půl chlapa a vše završí DJ Lumi. Chybět nebudou atrakce, stánky, občerstvení a mnoho dalšího.

KDY: 7. a 8. srpna od 15:45 hodin
KDE: Železná Ruda
ZA KOLIK: zdarma

Navštivte farmářské a vinné trhy v Sušici

Trhy s farmářskými produkty a doprovodným programem můžete navštívit v sobotu na sušickém náměstí od 8 do 12 hodin. Poté následují vinné trhy, na nichž od 11 do 18 hodin získáte za cenu vstupného 270 korun skleničku, brožuru a k dispozici bude neomezená ochutnávka vystavených vzorků vín. Akce se účastní šest vinařství. Ochutnávky vín zpříjemní návštěvníkům cimbálová muzika.

KDY: 8. srpna od 8 hodin
KDE: Sušice
ZA KOLIK: 270 Kč

Netradiční plavidla poplují v Nezdicích

Všechny milovníky vodácké recese a zábavy zve ochotnický spolek Tradeáši z Nezdic na 19. ročník Nezdické neckyády Vaška Šticha. Zvána jsou i přespolní plavidla. Přejímka plavidel bude tuto sobotu od 13 hodin, start je ve 14 hodin u mlýna u Borov. Ve 20 hodin zakončí akci posezení u kytary na nezdickém hřišti.

KDY: 8. srpna od 14 hodin
KDE: Nezdice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Folk zazní v Žihobcích

Na 3. ročník festivalu pod širým nebem s názvem Folkové léto zve Muzeum Lamberská stezka do Žihobců. Akce se uskuteční na místní parketu v zámeckém parku. Přijďte si užít moderní country kapelu Pilouni, folk rockovou Štreku nebo folkovou Kapelu z vršku. Občerstvení v průběhu akce je zajištěno. Vstup je volný.

KDY: 8. srpna od 16 hodin
KDE: Žihobce
ZA KOLIK: zdarma

Strážovské hřiště hostí horalské hry

Druhý ročník Strážovských horalských her se uskuteční v sobotu od půl dvanácté na hasičském hřišti ve Strážově. Těšit se můžete na tamní atlety a atletky, kteří se představí již ve 4. kole České národní ligy v horalských hrách. K vidění budou i disciplíny jako vrh kamenem, hod břemenem do dálky, hod skotským kladivem a další. Připraven bude i stánek s občerstvením.

KDY: 8. srpna od 11:30 hodin
KDE: Strážov
ZA KOLIK: zdarma

Kapela Sto Zvířat rozpohybuje Janovice

V sobotu od 20 hodin vystoupí v Janovicích nad Úhlavou Sto zvířat. Kapela, která letos slaví 30 let, se představí na nádvoří pivovaru. Sto zvířat za dobu své existence vydalo 11 alb a natočilo spoustu klipů. Je opravdu na co se těšit.

KDY: 8. srpna od 20 hodin
KDE: Janovice nad Úhlavou
ZA KOLIK: neuvedeno

Poslechněte si o příbězích šumavských Židů 

Václav Diviš bude besedovat, vyprávět i zpívat o příbězích a historii šumavských Židů na Mouřenci. Po tomto zajímavém pořadu je od 16:30 nachystána komentovaná prohlídka kostela a kostnice. Noční prohlídka Mouřence pak začíná od 22 hodin.

KDY: 9. srpna od 16:30 hodin
KDE: Mouřenec
ZA KOLIK: dobrovolné

Do pohádkového světa na Šumavu

Vílu Šumavu, Šumavouse, pohádkové muzikanty a mnoho jiných pohádkových bytostí uvidíte v Pohádkové chalupě v Mlázovech. Zahrát si můžete maňáskové divadlo, projít výstavu skřítků a strašidel či posedět na lavičce lásky. O prázdninách je otevřeno denně do 10 do 17 hodin.

KDY: denně od 10 do 17 hodin
KDE: Mlázovy
ZA KOLIK: základní vstupné 80 Kč, děti 60 Kč 

Projděte se večerními Horažďovicemi 

Večerní komentované prohlídky Horažďovic můžete navštívit vždy v pátek a sobotu. Sraz je ve 20 hodin na zámeckém nádvoří. Rezervace je možná v infocentru.

KDY: každý pátek a sobota od 20 hodin, do 15. srpna
KDE: Horažďovice
ZA KOLIK: neuvedeno

Prázdninové prohlídky historického centra Klatov

Během bezplatných prohlídek historického centra Klatov uvidíte zajímavý film o historii města a jeho památkách, projdete si prostory bývalého dominikánského kláštera. Po prohlídce bude možnost navštívit Pavilon skla. Prohlídky s průvodcem se konají až do konce prázdnin každou sobotu od 10 hodin. Sraz je na renesančním dvorku Koškovského domu.

KDY: každou sobotu od 10 hodin
KDE: Klatovy 
ZA KOLIK: zdarma

Tradiční pouť bude v Pačejově

O víkendu nabídne Pačejov tradiční pouť. Program začne v sobotu od dvou hodin zahájením pouťové výstavy ve školní jídelně a fotbalovým utkáním na hřišti. Následovat bude koncert v pačejovském kostele a od osmi hodin můžete zavítat na pouťovou taneční zábavu. V neděli program nabídne například pouťový trh a nebude chybět ani mše svatá. Na závěr bude připraveno pouťové posezení, při kterém zahraje Švitorka.

KDY: sobota 8. srpna a neděle 9. srpna
KDE: Pačejov 
ZA KOLIK: zdarma

Workshop v Žihobcích

V Žihobcích se v sobotu v Muzeu Lamberská stezka uskuteční letní workshop. Přijďte se podívat na výrobu drhaných svícnů a dekorací, náramků z minerálních kamenů. Bude se také malovat na keramiku. Muzeum má otevřeno během prázdninových měsíců každý den do deseti do čtyř hodin. 

KDY: sobota 8. srpna od 10 do 16 hodin
KDE: Žihobce
ZA KOLIK: 50 Kč

Pellant Trio zazní v Žihobcích

V rámci Šumavských letních hudebních večerů v neděle vystoupí v Kostele Proměnění Páně v Žihobcích Pellant Trio. Členy komorního souboru, jehož nástrojové obsazení představují dvoje housle a viola, jsou Martin Kos, Lenka Strejčková a Jan Pellant.

KDY: neděle 9. srpna od 18 hodin
KDE: Žihobce
ZA KOLIK