Vydejte se po stopách Keltů

Vycházkou, zaměřenou na prvotní keltské osídlení, provedou pracovníci Muzea šumavských minerálů ve Velharticích tento pátek 3. července. Projdete se krajinou a prohlédnete si místa, kde Keltové rýžovali zlato a zjistíte, jak jej využívali. Sami si budete moci vyrobit keltský korálek. Vycházka se koná při účasti minimálně 4 lidí. Rezervace je nutná telefonicky na čísle 735 099 975. Vstupenky jsou k dispozici v muzeu. 

KDY: pátek 3. července od 17 hodin
KDE: Velhartice 
ZA KOLIK: Cena pro dospělé 180 Kč, pro děti 80 Kč

Bolfánek oživí keramická dílna

Prodloužený víkend plný keramického tvoření zabaví dospělé i děti od 4. do 6. července na Bolfánku u Chudenic. Akce se v areálu zúčastní šest šikovných keramiků. Na prodej budou keramické výrobky. K dispozici bude dílna s hrnčířským kruhem a ukázky různých technik, jako například vymačkávání z ruky, plátování nebo výroba z tzv. hliněných hadů.

KDY: od soboty 4. července do pondělí 6. července 
KDE: Chudenice
ZA KOLIK: neuvedeno 

Harmonikáři se sejdou podeváté

Harmonikáři se setkají v Čepicích u Rabí v sobotu od 14 hodin. Účinkovat během odpoledne budou Kůrovci, Zdeněk Krýsl, Josef Lhotecký, Jan Míčka, Mrzuťanka, Úterníci, Pavel Hlobík, Štěpánek a Lenka Kůsovi, Táborníci. Host Piňakoláda zahraje mezi 18 a 21 hodinou.

KDY: sobota 4. července od 14 hodin
KDE: Čepice u Rabí
ZA KOLIK: neuvedeno 

Hasiči v Radinovech se pobaví

Dobrovolní hasiči z Radinov zvou na 16. letní hasičskou zábavu, která se uskuteční v pátek v prostorech požární zbrojnice. K tanci a poslechu zahraje skupina Music. Občerstvení je zajištěno.

KDY
: pátek 3. července od 20 hodin
KDE: Radinovy 
ZA KOLIK: neuvedeno 

Rockový nářez bude v Kolinci

Druhý ročník rockového festivalu je v Kolinci naplánován na sobotu 4. července. Sérii koncertů zahájí na zámeckém parketě v 16 hodin kapela The Metuzalem, poté vystoupí Andromeda, Lord, Weget Rock nebo Ukradený Vjecy. 

KDY: pátek 3. července od 20 hodin
KDE: Radinovy 
ZA KOLIK: 200 Kč

Zavzpomínají na padlé vojáky 

Na happening k příležitosti 20. výročí odhalení pomníku padlým vojákům 90. pěší divize americké armády zve město Hartmanice, Klub přátel Šumavy, Klub přátel USA a Klub 3. armády Plzeň. Akce se uskuteční ve Zhůří u Javorné v sobotu 4. července. V době konání akce bude povolen vjezd do obce. Občerstvení je zajištěno. 

KDY: sobota 4. července od 10 hodin
KDE: Zhůří u Javorné 
ZA KOLIK: neuvedeno

Poznejte díla šumavských tvůrců

Šumavské obrazy, dekorace ze sušených květin, dekorativní textil, keramiku, šumavské fotografie nebo šperky. Jedinečná díla šumavských a pošumavských tvůrců si můžete zakoupit na tradiční prodejní výstavě, která se od 20. června koná v prostorách bývalé fary na Srní.

KDY: každý den 10 - 17 hodin
KDE: Srní
ZA KOLIK: 20 Kč

Projděte se večerními Horažďovicemi 

Večerní komentované prohlídky Horažďovic můžete navštívit od pátku 19. června vždy v pátek a sobotu. Sraz je ve 20 hodin na zámeckém nádvoří. Rezervace je možná v infocentru.

KDY: každý pátek a sobota od 20 hodin, do 15. srpna
KDE: Horažďovice
ZA KOLIK: neuvedeno

Prohlídky jsou každou sobotu na Mouřenci

Vydat se můžete na komentované prohlídky kostela a kostnice na Mouřenci u Annína. Konají se každou sobotu od 11 hodin. Na prohlídku není třeba se hlásit, stačí přijít. Sraz je před kostelem. Prohlídka trvá zhruba hodinu a končí poledním vyzváněním zvonů.

KDY: každou sobotu od 11 hodin
KDE: Annín, Mouřenec
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Zámek v Chudenicích ožije nočními prohlídkami 

Noční prohlídky chudenického zámku s novými herci a novým příběhem jsou naplánovány na první červencový víkend. V sobotu 4. června se prohlídky na téma Sedmero hříchů uskuteční od 20 hodin, v neděli od 19 hodin. Vstup je možný pouze po rezervaci na telefonu 724 007 576. 

KDY: sobota 4. července, neděle 5. července
KDE: Chudenice 
ZA KOLIK: neuvedeno