Krampus show v Sušici
KDY: 23. listopadu
KDE: Sušice
ZA KOLIK: 100 Kč dospělý, 50 Kč dítě do 15 let

České i rakouské skupiny Krampusů se vám předvedou na obřím průvodu, kde bude nejvíce čertů na jednom místě v západních Čechách. Tuto podívanou můžete zažít v sobotu 23. listopadu od 16 hodin na ostrově Santos v Sušici. Během doprovodného programu si poslechnete Kabát revival Plzeň, vystoupí The Čerti a taneční skupina Power. Na místě bude velkoplošná obrazovka, finské louče, jarmark, pekelný fotokoutek a na závěr se rozzáří ohňostroj. Vstup bude umožněn už od 14 hodin.

Dešenické tvrzení
KDY: 23. listopadu
KDE: Dešenice
ZA KOLIK: dospělý 20 Kč, dítě 10 Kč

Spolek pro radost s úřadem městyse pořádá v sobotu 23. listopadu od 10 do 17 hodin již 14. Dešenické tvrzení aneb Tvoření ve tvrzi. Návštěvníci se mohou inspirovat, koupit nebo si sami vyrobit vánoční dekorace či drobné dárky. Vyrobíte si například svíčky, sněhuláčky, náramky se jmény a mnoho dalšího.

Štístko a Poupěnka v divadle
KDY: 23. listopadu
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: neuvedeno

Ve zbrusu novém představení se Štístko a Poupěnka se svými broučky dostanou do pohádkového lesa. Nové představení můžete vidět se svými nejmenšími v sobotu 23. listopadu od 15 hodin v divadle v Klatovech. Kromě pohádky zazpívají Štístko s Poupěnkou i osvědčené hity.

Rockový festival v Bolešinech
KDY: 23. listopadu
KDE: Bolešiny
ZA KOLIK: 150 Kč

Na rockový festival se můžete vydat v sobotu 23. listopadu od 20 hodin do kulturního domu v Bolešinech. Od 20 hodin zahraje skupina Drsoň, od 21 hodin Lord rock, od 22 hodin Weget rock a od 23 hodin festival zakončí Harlet.

Předvánoční tvoření v Žihobcích
KDY: 23. listopadu
KDE: Žihobce
ZA KOLIK: neuvedeno

V muzeu Lamberská stezka v Žihobcích se v sobotu 23. listopadu od 10 do 16 hodin bude konat předvánoční tvoření. Můžete vyrábět, nakupovat nebo se jen předvánočně naladit. Jako každý rok se bude tvořit adventní výzdoba, dekorace z korálků, drátkování, originální PF malovaná horkým voskem (enkaustika). K prodeji bude také keramika, šperky a další výrobky.

V Myslívě zahrají Babouci
KDY: 23. listopadu
KDE: Myslív
ZA KOLIK: neuvedeno

Milovníci dechovky si přijdou na své. Nejstarší jihočeská dechovka Babouci zahraje k tanci i poslechu v sobotu 23. listopadu v kulturním domě v Myslívě. Začátek je už v 15 hodin.

Rybáři chystají ples
KDY: 23. listopadu
KDE: Velhartice
ZA KOLIK: neuvedeno

V kulturním domě ve Velharticích se v sobotu 23. listopadu od 20 hodin bude konat rybářský ples. K tanci a poslechu zahraje skupina Andromeda. Těšit se můžete také na tombolu.

Představí nové autobusy
KDY: 24. listopadu
KDE: Klatovsko
ZA KOLIK: zdarma

Od června 2020 bude dopravu v Plzeňském kraji nově zajišťovat nová společnost. S jejími autobusy se můžete přijít seznámit v neděli 24. listopadu na několika místech Klatovska: Horažďovice 9.30 – 10.30 hodin, Sušice 11 – 12 hodin, Klatovy 13 – 14 hodin, Nýrsko 15 – 16 hodin. Připraven je i doprovodný program.

Četníci otevřou dveře své stanice
KDY: 23. a 24. listopadu
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: zdarma

Máte rádi seriály Četnické humoresky či Četníci z Luhačovic? Zajímá vás, jak četníci žili? Pak byste si měli o víkendu udělat volno a přijít se podívat do sídla klatovské policie v Plzeňské ulici, kde tamní četnická stanice pořádá den otevřených dveří. „Letos se budeme věnovat četnickým školám a četnickému vzdělávání. A změnila se i naše stálá expozice. Tam, kde byla dřív kancelář velitele stanice, je nově místnost pro podřízené četníky. Veřejnost tak uvidí, jak byli ubytovaní na malých stanicích,“ zve za organizátory Miloš Skořepa. V sobotu 23. listopadu je otevřeno od 10 do 16 hodin, v neděli 24. listopadu pak od 9 do 16 hodin.

Sametový Mouřenec s Hutkou
KDY: 23. listopadu
KDE: Mouřenec
ZA KOLIK: 200 Kč

Už osm let si v kostele na Mouřenci u Annína připomínají, že díky událostem listopadu 1989 a znovunabytým svobodám se zdevastovaný kostel dočkal záchrany a opravy. Děje se tak při tradičním pořadu Sametový Mouřenec. Tentokrát tam 23. listopadu zahraje od 15 hodin Jaroslav Hutka. Zazní také poezie básníka a někdejšího strašínského kněze Františka Daniela Mertha.

Hasiči otevřou dveře zbrojnice
KDY: 23. listopadu
KDE: Hartmanice
ZA KOLIK: zdarma

Hasiči v Hartmnicích pořádají v sobotu 23. listopadu od 9 hodin den otevřených dveří hasičské zbrojnice. Od 10.30 hodin bude k vidění ukázka složek Integrovaného záchranného systému.

Senioři se sejdou v Janovicích 
KDY: 24. listopadu
KDE: Janovice nad Úhlavou
ZA KOLIK: neuvedeno

V hale za městským úřadem v Janovicích nad Úhlavou se koná v neděli 24. listopadu od 14 hodin setkání seniorů. Jde o tradiční akci. Vystoupí hlasatel a moderátor Alexandr Hemala, k tanci i poslechu zahraje skupina Relax. Chybět nebude občerstvení.

Nakrmíte zvířátka
KDY: 24. listopadu
KDE: Horažďovice
ZA KOLIK: neuvedeno

Přírodovědná stanice při Domu dětí a mládeže v Horažďovicích pořádá v neděli 24. listopadu již tradiční akci krmení zvířátek s komentovanou prohlídkou. Jde o rodinné odpoledne u zvířátek, kde děti různý zvířata poznají, ale také se o nich ledacos dozvědí. Akce začíná ve 14 hodin.