Ježek Sonic v kině Šumava

Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A protože o legendách se obvykle točí filmy, vznikla komedie, v níž bude hrdina rychlostí toho nejrychlejšího blesku prchat před svým neúnavným pronásledovatelem Doktorem Robotnikem. Vstupenku si kupte ideálně předem. 

KDY: Sobota 23. května od 17 hodin 
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: 120 Kč

Ocitnou se na lovu

Dvanáct lidí se probouzí na mýtině uprostřed lesa. Navzájem se neznají, neví, kde jsou, ani jak se tam dostali. Netuší, že byli vybráni pro velmi specifický účel… stali se lovnou zvěří. Kdo a proč je loví? Než si stačí odpovědět, padnou někteří z nich mrtví k zemi. Ti, kteří první salvu ustáli, už tuší, že jim opravdu jde o život a že ti, co po nich střílejí, nepřestanou, dokud je všechny nezabijí. Snímek Lov promítne v sobotu večer klatovské kino Šumava. 

KDY: Sobota 23. května od 20 hodin 
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: 130 Kč

PASK prodloužil secesní výstavu

Díky vstřícnosti Sklářského muzea Nový Bor, Vlastivědného muzea dr. Hostaše a soukromých sběratelů se podařilo prodloužit do 23. srpna výstavu secesního skla novoborských sklářských rafinerií v Pavilonu skla v Klatovech. Jde o příležitost, jak se seznámit s další podobou českého secesního skla, která je odlišná od produkce šumavských skláren. Procházka mezi vázami inspirovanými Muchovými plakáty je zážitkem.

KDY: V květnu denně od 11 do 16:30, od června od 10 do 17
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: 60 Kč

Vystavují zakázané sbírky

Ve svobodnějších šedesátých letech minulého století se v socialistickém Československu dařilo současnému umění. Po okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy však nastal zlom a mnozí umělci, zejména kritizující tehdejší režim, pak již nemohli vystavovat. Galerie na zámku Klenová nyní sbírky těchto autorů ze 70. a 80. let minulého století vystavuje.

KDY: Od úterý 12. května do neděle 23. srpna
KDE: Klenová
ZA KOLIK: 30 Kč

Vzhůru na Kašperk

O víkendu je možné navštívit hrad Kašperk. Brána bude otevřená od 10 do 17 hodin. Návštěvníci se v areálu hradu mohou i občerstvit. Od pondělka 25. května pak bude možné absolvovat i některý z komentovaných prohlídkových okruhů.

KDY: Sobota a neděle od 10 do 17 hodin
KDE: Kašperk
ZA KOLIK: zdarma

Prohlédněte si vojenský kemp

Dobový vojenský tábor amerických vojáků z roku 1945 vybudoval v Klatovech tamní Klub 3. armády. Je otevřen i veřejnosti. Zájemci, kteří chtějí camp vidět, se mohou objednat na telefonním čísle 606 600 662, zasláním mailu na: ustabor45@seznam.cz či prostřednictvím messengeru na KVH Klub 3 Armady v Klatovech.

KDY: Kdykoliv po předchozím objednání
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: zdarma

Promítnou Super mazlíčky 

Animovaný rodinný příběh uvede v neděli kino Šumava v Klatovech.

KDY: Neděle 24. května od 17 hodin 
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: 120 Kč 

Jeden týden s manželkou, druhý s milenkou

Patnáct let vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá, rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plan je přímo skandální. Navrhne jí, aby si péči o Jirku rozdělily a udělaly z něj tak chlapa na střídačku. Lenka po prvotním šoku souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Český film Chlap na střídačku mohou diváci zhlédnout v kině Šumava v Klatovech. 

KDY: Neděle 24. května od 20 hodin 
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: 120 Kč

Chudenice zvou na výstavu

Zámek v Chudenicích zve na výstavu Vzorná hospodyňka, na níž ukáže více než tisícovku předmětů z domácností našich prababiček. Mnohé skvosty, jež se v rodinách dědily z generace na generaci, jsou i sto let staré. 

KDY: Od úterý do neděle od 9 do 16 hodin
KDE: Chudenice
ZA KOLIK