Poslední kolo hasičské ligy
KDY: 21. září od 13 hodin
KDE: Luby
ZA KOLIK: zdarma

Sbor dobrovolných hasičů v Lubech pořádá v sobotu 21. září od 13 hodin hasičskou soutěž Pošumavského hasičské ligy. Půjde již o poslední kolo, proto již po skončení bude známo, kdo si převezme zlatý pohár za vše jedenáct kol. Soutěž se bude konat jako tradičně s družstvy mužů a žen v požárním útoku. Zároveň se bude konat soutěž o pohár starosty města Klatovy.

Připomenou kamaráda koncertem
KDY: 21. září od 13 hodin
KDE: náměstí Klatovy
ZA KOLIK: zdarma

Koncert k nedožitým 54. narozeninám Radka Sedláčka, klatovského patriota, výtvarníka a muzikanta se uskuteční na náměstí v Klatovech v sobotu 21. září od 13 hodin. Vystoupí kapely Drsoň, Grafit, EKG, Weget, TAM, Lord, Sapon a další. Během koncertu se uskuteční veřejná sbírka na podporu pečovatelské služby Charity Klatovy.

Bazar pro kočky v Sušici
KDY: 21. a 22. září
KDE: Sokolovna Sušice
ZA KOLIK: neuvedeno

V Sokolovně v Sušici se 21. a 22. září bude konat již 11. charitativní bazar pro kočky bez domova pořádaný spolkem Šance pro kočky z. s. v Sušici. V sobotu ho můžete navštívit od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin. Celý výtěžek z prodeje bude použit pro potřeby kočičího útulku v Sušici, na nákup krmiva, steliva, na veterinární péči a podobně. Na bazaru si můžete zakoupit oblečení, obuv, batohy, hračky, domácí potřeby, časopisy, knihy, dekorace a mnoho dalšího. Ke každému nákupu dostanete dárek.

ZUŠka sehraje muzikál Annie
KDY: 22. září
KDE: divadlo Klatovy
ZA KOLIK: neuvedeno

Základní umělecká škola Josefa Kličky Klatovy uvede v neděli 22. září od 17 a od 19.30 hodin ve spolupráci se Stálou divadelní scénou Klatovy muzikál ANNIE. Celý projekt navazuje na úspěchy předchozích let (Mamma Mia!, Pomáda, Ať žijí duchové, Hříšný tanec, Matilda, Noc na Karlštejně) a je v pořadí sedmým muzikálem základní umělecké školy. V představení hrají Vladimír Kabrt, Kateřina Vildová a další, Orchestrion, Fialky, literárně dramatický obor, taneční obor a hosté. O scénář a režii se postarali Markéta Lukášová a Vladimír Kabrt.

Zahraje Václav Hudeček
KDY: 21. září
KDE: kostel ve Strašíně
ZA KOLIK: neuvedeno

Ve farním kostele Narození Panny Marie ve Strašíně, se v sobotu 21. září od 19 hodin uskuteční slavnostní koncert, na kterém vystoupí známý český houslový virtuóz Václav Hudeček komorní orchestr MLP, který je složen z členů České filharmonie a Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze.

Hojsovecká pouť
KDY: 21. a 22. září
KDE: Hojsova Stráž
ZA KOLIK: dle nabídky

O víkendu 21. a 22. září budou v Hojsově Stráži slavit pouť. Těšit se můžete na kolotoče, střelnice, houpačky, chybět nebude jako na správné pouti občerstvení. Sobotní večer zpestří živá hudba, kdy zahraje BK Band.