Koncert pro opuštěné psy
KDY: 19. října
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: 150 Kč

Chcete podpořit čtyřnohé kamarády, kteří jsou v klatovském útulku? Pak přijďte v sobotu od 20 hodin do bowling baru v Plánické ulici v Klatovech, kde se bude na jejich podporu konat koncert. Hraje Mejdan music.

Bazar pro kočky v Klatovech
KDY: 19. října
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: zdarma

Kočičí útulek Šance pro kočku v Sušici pořádá v sobotu 19. října od 9 do 17 hodin již tradiční bazar pro kočky. Zavítat na něj můžete do sokolovny v Klatovech. Celý výtěžek z prodeje bude použit pro potřeby kočičího útulku v Sušici, na nákup krmiva, steliva, na veterinární péči a podobně. Půjde o velký výprodej oblečení, doplňků, časopisů, tašek, batohů, bižuterie, hraček, domácích potřeb, dekorací a mnoho dalšího.

Poslední tanec sezony
KDY: 19. října
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: 80 Kč dospělý, 40 Kč dítě

Taneční skupina Marty dance Klatovy pořádá ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Klatovy jubilejní 10. ročník pohárové taneční soutěže formací Poslední tanec sezony 2019. Soutěžit se bude v dance art, street dance, disco dance a disco show, plesové formace a show dance v kategoriích miniděti, děti, junioři, mládež a senioři. Přijít fandit a podpořit taneční skupiny můžete v sobotu 19. října od 12 do 20 hodin.

Výstava dýní a tykví
KDY: 18. a 19. října
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: neuvedeno

Klatovský okrášlovací spolek pořádá 18. a 19. října od 9 do 17 hodin prodejní výstavu dýní, okrasných dýní a tykví. Zavítat na ni můžete do renesančního dvorku ve Vídeňské ulici v Klatovech, kde si budete moci prohlédnout, ale i zakoupit exponáty, které se podařily vypěstovat.

Bude koncert i procházka
KDY: 19. října
KDE: Annín
ZA KOLIK: neuvedeno

V běžně uzavřené sklářské hrobní kapli se v sobotu 19. října od 18 hodin uskuteční koncert při svíčkách jako pocta annínským sklářům. Těšit se můžete na hudbu napříč žánry, kdy na housle zahraje Marko Ferenc a na kytaru Adam Pavlíček. Po koncertu se uskuteční prohlídka kaple. Pokud se rádi procházíte, můžete už ráno v 9 hodin vyjít na procházku Po stopách annínských sklářů, kdy je sraz zájemců u sklárny v Anníně.

EX Myslív bude plný unikátů 
KDY: 19. října
KDE: Myslív
ZA KOLIK: neuvedeno

Obec Myslív pořádá již 26. ročník gastronomické výstavy EX Myslív. K vidění budou originální výrobky v kategoriích drůbež, vepřové maso, zvěřina, ryby, králíci, cukrářské výrobky, medové pečivo a studená kuchyně. Jde o výstavu gastronomických výrobků, které se účastní tamní obyvatelé, společenské organizace i potravinářské podniky z regionu. Akce se koná každé dva roky. Ze všech kategorií budou vyhodnoceny tři výrobky, které dostanou nejvíce hlasů od návštěvníků. Bude vyhlášen i nejúspěšnější výrobek celé soutěže a poté budou všechny výrobky slosovány v tombole. Akce začíná ve 14 hodin v kulturním domě, kde bude určitě co obdivovat.

Zahájí výstavu fotografií
KDY: 19. října
KDE: Žihobce
ZA KOLIK: zdarma

V muzeu Lamberská stezka v Žihobcích zahájí 19. října v 17 hodin jedinečnou výstavu fotoobrazů šumavské krajiny, kterou zachytilo svými objektivy přes 50 fotografů. Výstavu uvede Toni Yetti Jelínek a potrvá do 30. března 2020.

Kouzelné křesadlo v divadle
KDY: 20. října
KDE: Klatovy
ZA KOLIK: neuvedeno

V divadle v Klatovech bude v neděli 20. října od 15 hodin k vidění představení Kouzelné křesadlo od Hanse Christiana Andersena. V pohádce plné čar a kouzel se setkáte s vysloužilým vojákem, který získá kouzelné křesadlo a ochrání sebe i celé království před úmysly zlé babice. U napínavého příběhu s dobrým koncem můžete s dětmi strávit příjemné nedělní odpoledne.

Sklářské sympozium v Anníně
KDY: 18. až 20. října
KDE: Annín
ZA KOLIK: zdarma

Od pátku 18. října do neděle se v Anníně bude konat již páté mezinárodní sklářské sympozium, kterého se letos zúčastní žáci sklářských oborů z integrované školy v Třeboni a Sklářské školy ze Zwieselu. Budete tak moci obdivovat jejich práci. Zároveň je součástí bohatý doprovodný program se zábavně-poznávací hrou pro děti, komentovanými prohlídkami pohřební kaple rodiny Schmidů nad sklárnou, ukázkami podmalby na skle, výrobou pateříků a podobně.

Na hradě pořádají jarmark
KDY: 20. října
KDE: Švihov
ZA KOLIK: neuvedeno

V neděli 20. října na nádvoří vodního hradu Švihov koná druhý ročník jarmarku, a to od 10 do 17 hodin. Těšit se můžete na originální řemeslné produkty a potraviny z Česka i ze zahraničí. Připraveny budou také ukázky řemesel, dobové atrakce a tvořivé dílny. Návštěvu jarmarku mohou příchozí završit komentovanou prohlídkou interiéru hradu nebo návštěvou výstavy o natáčení pohádky Tři oříšky pro Popelku.