V Dolní Lhotě bude vinobraní 
KDY: 14. září
KDE: Dolní Lhota
ZA KOLIK: neuvedeno

Na krytém parketu v Dolní Lhotě u Klatov se 14. září od 14 hodin bude konat již tradiční vinobraní. Můžete si přijít poslechnout Cyrilku z jižní Moravy, ochutnat vína z vinařské oblasti Velké Pavlovice, chybět nebude ani oblíbený burčák či grilované speciality.

Hnačovská čtyřicítka
KDY: 14. září
KDE: Hnačov
ZA KOLIK: neuvedeno

Rádi se procházíte a poznáváte okolí? Pak se můžete vydat na pátý ročník Hnačovské čtyřicítky v sobotu 14. září do Hnačova. Start je od 8 do 10 hodin v kempu. Připraveny jsou trasy 6, 16 a 40 km. Na dvě kratší tratě se můžete vydat na kole nebo pěšky, na nejdelší jen na kole. Všechny po okolních obcích Hnačova. Každý účastník obdrží na trase 16 km a 40 km mapku s popisem. V cíli na účastníky čeká překvapení.

Pouť v Chanovicích
KDY: 13. až 16. září
KDE: Chanovice
ZA KOLIK: dle aktivity

O víkendu oslaví v Chanovicích na počest a oslavení Povýšení Svatého Kříže pouť. Děti se mohou těšit na atrakce u kulturního domu od pátku až do pondělí. Dále budou součástí prohlídky zámeckého areálu, skanzenu a vyjít si můžete i na rozhlednu. V sobotu ve 13 hodin bude navíc zahájena výstava „100 let tesařství v Chanovicích“. K vidění tam budou dobové fotografie a navíc se tam sejdou i pamětníci tesařství v obci. Chybět nebude ani pouťová zábava, kdy v sobotu zahraje skupina „Ukradený vjecy“. Nedílnou součástí chanovické poutě jsou také fotbalové zápasy, o které ani tentokrát fanoušci nepřijdou.

Na více hradů na jednu vstupenku
KDY: 14. a 15. září
KDE: Švihov, Červené Poříčí, Nebílovy, Kozel
ZA KOLIK: dle ceníku

Zámky Nebílovy, Červené Poříčí a Kozel spolu s hradem Švihov připravily v rámci Dnů evropského dědictví pro své návštěvníky víkendovou akci v podobě reciproční vstupenky.
Pokud si návštěvníci ve dnech 14. a 15. září zakoupí vstupenku na jedné z výše jmenovaných památek, mohou po předložení vstupenky navštívit v týž dnech jeden ze tří zbývajících objektů zdarma. Vybrat si budete moci z prohlídkových okruhů památek, které nabízejí zajímavou podívanou. Vstup zdarma platí pouze pro jednotlivce a rodiny, nikoliv pro zájezdy.

Mistrovství Šumavy v opékání prasat
KDY: 14. září od 10 hodin
KDE: náměstí Hartmanice
ZA KOLIK: zdarma

Pro milovníky vepřového je jako dělaná akce, která se bude konat 14. září v Hartmanicích. Je o mistrovství Šumavy v opékání prasat. Vše vypukne v 10 hodin a během opékání je připraven bohatý doprovodný program s vystoupením dětí, Annínských žen, fotbalový zápas, Fichtl cup a mnoho dalšího. Ochutnávka prasat začne ve 14.30 hodin a vyhodnocení soutěže je naplánováno v 17 hodin.

Den s hasiči
KDY: 14. září od 9 hodin
KDE: náměstí Sušice
ZA KOLIK:

Sbor dobrovolných hasičů v Sušici pořádá v sobotu 4. ročník Dne s hasiči na sušickém náměstí od 9 do 16 hodin. Kromě doprovodného programu bude také soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod. 

Na zámek s Tyjátrem 
KDY: 14. září od 18 hodin
KDE: zámek Horažďovice
ZA KOLIK: vstup zdarma

Večer v rámci Dnů evropského dědictví můžete zažít na zámku v Horažďovicích. Netradiční prohlídku muzea s divadelním souborem Tyjátr můžete každou celou hodin zažít od 18 do 23 hodin.

Otevřou chatu na Falkensteině
KDY: 15. září od 9.30 hodin
KDE: Železná Ruda
ZA KOLIK: zdarma

Správa Národního parku Šumava a město Železná Ruda zvou na společnou vycházku s ředitelem Pavlem Hubeným a místostarostou Petrem Najmanem u příležitosti slavnostního otevření chaty na Falkensteině. Sraz je na náměstí v Železné Rudě v 9.30 hodin. U nově otevřené chaty bude doprovodný program.