Projekt Divadla J. K. Tyla První řada u Vás doma byl spuštěn v únoru a zatím do něj bylo zařazeno třináct inscenací, jež byly natočené speciálně pro tato vysílání. Představení je možné sledovat od začátku akce do půlnoci daného dne po zakoupení vstupenky na portále GoOut. V sobotu 15. května od 19 hodin si diváci mohou pustit poprvé z plzeňského jeviště Janáčkovu operu Věc Makropulos. Opera na motivy známého díla Karla Čapka měla být uvedena v režii ředitele divadla Martina Otavy a v hudebním nastudování Norberta Baxy v říjnu minulého roku.

Bohužel uzavření divadel způsobilo, že ještě neměla příležitost představit se divákům. Kvůli přísným protiepidemickým nařízením byla opera natočena v poloscénické úpravě s orchestrem usazeným na jevišti, aby mohl být dodržen dostatečný odstup mezi jednotlivými hudebníky.

Divadlo myslí také na své nejmladší diváky a na neděle 16. a 30. května připravilo své nejúspěšnější dětské inscenace. Nejprve mohou zhlédnout činoherní pohádku Povídání o pejskovi a kočičce a pomoci tak Kláře Kuchinkové, Janu Maléřovi a Jaroslavu Matějkovi upéct dort, umýt podlahu nebo zašít kaťata. Vstupenky se dají zakoupit do spuštění vysílání, začátek dětských inscenací je v 10.00, ostatních v 19.00. Záznam je přístupný vždy až do půlnoci daného dne.