Žije zdravě a také zdravý životní styl propaguje. Pokud si stříhá vlasy, tak jedině jejich konečky. Nikdy si svou kštici nefénuje, ani by ji nenapadlo si ji obarvit. Řeč je o dámě jménem Aliia Nasyrová, která se může pyšnit tím, že je v současnosti majitelkou nejdelších vlasů na světě.

Co se ví o ženě s nejdelšími vlasy

Aliia Nasyrová je rodačka z Ukrajiny, která nyní žije na Slovensku. Jak přiblížil Prešovský večerník, živí se zde jako ilustrátorka a výtvarnice.

Zajímavostí je, že sama měří pouhých 165 centimetrů a její vlasy jsou o poznání delší, než je ona sama.

Miluje přirozenou krásu, včetně přirozené krásy ženských vlasů a už více než 10 let propaguje zdravý životní styl.

„Sním o tom, že budu cestovat po světě, hledat další dlouhovlasé dívky a vyprávět o nich. A také prezentovat krásu vlasů, kdy dlouhé vlasy považuji za umění,“ uvádí na webu Aliia-more.

Žena s nejdelšími vlasy na světě:

| Video: Youtube

Zápis do Guinnessovy knihy rekordů

Aliia Nasyrová díky svým vlasům už figuruje v Guinnessově knize rekordů. Ta zapsala délku 257 centimetrů a 33 milimetrů. „Její kadeře jsou dokonce delší, než je výška nejvyššího muže světa Sultana Kösena, který měří 251 centimetrů, uvádí oficiální web Guinnesovy knihy rekordů.

Web doplnil, že se Aliia nikdy nenechala pořádně ostříhat a že doufá, že její zápis inspiruje lidi, aby si užívali lidskou krásu a chovali se zcela přirozeně.

Aliia Nasyrová na vánoční procházce:

Jak se Aliia stará o své vlasy

Už na první pohled jsou vlasy půvabné ženy jménem Aliia Nasyrová krásné a jde vidět, že o ně hodně pečuje. Při péči o svou kštici dodržuje několik jasných pravidel:

  • Vlasy si myje jednou týdně
  • Jedno mytí vlasů zabere zhruba půl hodiny
  • Pokud aplikuje vyživující i hydratační masku, péče o vlasy se tím prodlouží o další dvě hodiny
  • Vlasy nechává po mytí přirozeně uschnout, což trvá zhruba 24 hodin, jelikož nepoužívá fén
  • Rozčesává si je až ve chvíli, kdy jsou úplně suché
  • Nebarví si je
  • Aby vlasy vypadaly zdravěji, zastřihuje si pravidelně konečky

„Užívám vitamíny, chodím na masáže pokožky hlavy a občas navštívím moře nebo oceán, abych si vlasy nasála všemi přírodními minerály. No, a hlavně se zdravě stravuji a nepiji alkohol,“ citoval Aliiu Prešovský večerník.


Nahrává se anketa ...

Proč má Aliia Nasyrová tak dlouhé vlasy

„Inspirací mi byly moje matka a babička, které měly také velmi dlouhé vlasy, a také pohádkové hrdinky jako Rapunzel, ke které jsem často přirovnávána,“ uvedla Aliia pro Guinnessovu knihu rekordů.

Aliia miluje, že se stává centrem pozornosti a může tak motivovat ostatní ženy, aby si rovněž nechaly narůst dlouhé vlasy.