Moc jsi toho nenamluvil, ale co jsi řekl, to sedělo, a byla s Tebou legrace. Nejvíc vzpomínám na své dálkové jízdy autem, kde jsi mi dělal spolujezdce a krásně jsme si cestou popovídali, protože tam jsi mi nemohl nikam utéct.
Jinak doma jsi nevydržel sedět na jednom místě a pořád jsi něco kutil nebo někam běhal. S vnoučaty, dokud byla v kočárku, jsi neměl trpělivost, ale jak začala chodit a mohl jsi je třeba učit zatloukat hřebíky, byl jsi s nimi jedna ruka.
Celý život jsi nesportoval, jen pasivně při televizních přenosech, v práci ses dost naběhal, a tak Ti v padesáti a mých deseti letech vůbec nepřišlo zvláštní, že sis na chatě vzal lyže a šel se mnou lyžovat. Já jsem to ocenila, protože jsi mi tenkrát začátkem šedesátých let z mého desetiletého pohledu připadal v padesáti jako vážený kmet.
Na základce jsem záviděla mým kamarádkám, že mají mladé rodiče, ale nakonec jsem ve zralém věku poznala, že ony si ty mladé rodiče třeba stejně neužily a Tys mi vydržel až do 84 let v plné svěžesti a ještě sis užil života po revoluci, na což ses dlouho těšil.
Myslím, že se shora na mě občas díváš, ale bohužel už se nedozvím Tvoje mínění. V posledních devatenácti letech mi totiž chybíš.
Mám Tě ráda.
Tvoje Lolina
Vzpomínáte na své prarodiče? Co by asi řekl děda na vaše podnikání, na to, že jste postavili dům nebo že máte spokojenou rodinu? Zapomněli jste si říct babičce o recept na ty nejlepší koláče? Možná je ještě čas. Napište otci, matce, prarodičům.
Dopisy posílejte, prosím, na e-mail: dopisyrodina@denik.cz nebo na adresu: VLTAVA LABE MEDIA a.s., Deník – dopisy, U Trezorky 921/2, 158 00 Praha 5.