Před pěti lety zjistila Štěpánka Vokounová, že má rakovinu. V tu chvíli se jí zbořil svět. „Když přijde nemoc do života, tak se člověku všechno zhroutí. Nevíte dne ani hodiny,“ říká.

Nevěděla, jak dlouho se bude léčit, jestli se vůbec uzdraví a co bude vlastně dál. V tu chvíli pro ni vše skončilo. Naštěstí se úspěšně vyléčila a do této chvíle jednou za půl roku jezdí na vyšetření.

Andrea Košťálová v současnosti vyrábí 25 až 27 druhů bylinkových sirupů a zkouší další
Z kopřivy, bezu i yzopu. Žena mění bylinky ze zahrady na oblíbené sirupy

Po zdárně poražené zákeřné nemoci se vrátila v plné síle ke svému milovanému podnikání. Kosmetika, péče o pleť ji naprosto naplňuje. Štěpánka má kosmetické, vizážistické a tetovací certifikáty. Obrátit se proto na ní mohou nejen ženy, muži, ale i děti.

Obrátit se na Štěpánku mohou nejen ženy, ale i muži nebo děti.Obrátit se na Štěpánku mohou nejen ženy, ale i muži nebo dětiZdroj: se svolením Štěpánky Vokounové

„Navštívit mě vždy po telefonické domluvě může každý, kdo má problém s pletí. Dělám také omlazení pleti mezoterapií, permanentní make-up, prodlužuji řasy, tetuji obočí a také líčím na svatby nebo různé společenské akce,“ popisuje.

Základ? Neusnout na vavřínech

Za dobu svého podnikání navštívila řadu veletrhů v zahraničí, zejména v Německu. Jak sama uvádí, nejdůležitější je neusnout na vavřínech a v trendech se posouvat dopředu.

Na čas se jedná o náročné povolání. Jsou ale měsíce, kdy se třeba tetování nedělá. Nesmí se pak totiž na slunce. Tudíž přes léto má volněji. Kritické období začíná prý vždy na podzim a v zimě. Lidé Štěpánku najdou v Karlových Varech, pracuje i na hranicích s Německem a v Mezihorské na Sokolovsku.

ZaZuZen řeší partnerské vztahy i rodinná traumata
Pátrá po minulých životech. Náhody neexistují, domnívá se kartářka

Dříve působila i ve Františkových či Mariánských Lázních, to ale dnes už k časovému vytížení nestíhá.

Za svůj největší životní úspěch považuje poražení rakoviny. „Nic není víc než zdraví,“ uzavírá žena, která miluje život a kosmetiku. Za vše však nejvíce vděčí své rodině, bez její opory a pomoci by nic z toho sama nezvládla.