„Často se mne lidé ptají, jak to jde dohromady, advokát a hoteliér? Pravda je, že jsem v roce 1982 dokončil studium Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, od roku 1983 mi říkají pane doktore, ale vím, že spojení advokátní praxe a aktivity ve sportovně relaxačním centru ve Střížově si vzájemně nepřekážejí. Vždycky říkám, přes den jsem buď v kanceláři, nebo u soudu, na policii, popřípadě ve věznici a okruh lidí a témat je vymezen kauzami, které zrovna řeším. Pak to zaklapnu a jedu na Střížov,“ vysvětluje Miroslav Bukovjan.

Ve Sportovně-relaxačním komplexu jsou podle něj lidé s úplně jinými radostmi a starostmi a rádi se s ním o ně podělí. „Občas si najdu čas a chuť a k radosti hostů i k mému potěšení si s nimi zahraji nějaký z námi nabízených sportů,“ doplňuje jednatel Sport Relaxu Buky.

Prvním jeho podnikatelským počinem, spolu s několika kamarády, bylo vybudování areálu Miláno ve Františkových Lázních, a to již v roce 1992. Pak se ale pan Miroslav rozhodl zrekonstruovat zchátralý statek ve Střížově.

„Na začátku jsem uvažoval o vybudování střediska hipoterapie. Později o kryté tenisové hale. Z čistě technických důvodů ale nemohl být tento záměr realizován. Nakonec se nám bez jakýchkoliv dotací podařilo vybudovat Sportovně-relaxační komplex,“ dodává.

close Podnikateli je velkou oporou jeho manželka info Zdroj: se svolením Sport Relax Buky zoom_in Podnikateli je velkou oporou jeho manželka

Dnes areál tvoří kromě sportovišť také 18 pokojů s kapacitou 63 lůžek a restaurace s letní terasou pro 40 osob. „Máme už i schválené stavební povolení na přístavbu krytého bazénu s relaxačním centrem a konferenčním sálem pro padesát osob,“ konstatuje podnikatel.

Prostředí láká sportovce i výletníky

Sportovně-relaxační komplex Sport Relax Buky se nachází v klidné části Střížov, půl kilometru od okraje Františkových Lázní. V okolí areálu je hustá síť cyklostezek s možností výletů podél Ohře nebo do sousedního Německa. Právě tato poloha v kombinaci s pestrou škálou sportovních aktivit sem přilákala už řadu sportovních týmů.

„Od roku 2014 jsou každoročně, snad jen s tou covidovou přestávkou, našimi hosty účastníci MiniEura. Některá mládežnická fotbalová mužstva si vyžadují u organizátorů zajištění pobytu právě u nás, protože zde na rozdíl od městských hotelů najdou vedle ubytování také sportovní vyžití,“ říká hoteliér.

A hned vyjmenovává také zvučná jména ze světa sportu. „Byly u nás mládežnické fotbalové kluby jako Tottenham Hotspur, Estrellas Fukushima, Staaken Berlín, Hertha Berlín, Legia Warszawa, Bayern Mnichov nebo Lipsko. Také se u nás pořádají fotbalové kempy, jako třeba Baltic Football School. Z českých klubů u nás byly třeba Baník Ostrava, Sparta Praha či Viktorie Plzeň.“

Za těch osm let, kdy se u něj ubytovávají účastníci MiniEura, jsou podle Bukovjana z některých tehdejších starších žáků jistě už úspěšní fotbalisté. „Když tak o tom přemítám, nemám ani tušení, kolik dnes slavných osobností, když tehdy ještě nebyly hvězdami, u nás bylo ubytováno,“ uzavírá pohodový podnikatel.