deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Konec nejdelšího čekání: Basketbalisté Sacramenta si poprvé od roku 2006 zajistili účast v play off NBA.
Poprvé za deset let: Ve španělské zoo se úspěšně vyklubalo pět mláďat varana komodského největšího zemského žijícího ještěra.
O odvolání rozhodne rektor školy: Akademický senát Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (se tento týden zastal svého děkana Ševčíka.
Zastavený provoz: Kvůli srážce s osobou nejezdí vlaky na trati z Olbramovic do Českých Budějovic v úseku Planá n. L. do Veselí n. L.
Nárazy do stromů: Dvě havárie aut do stromů zaměstnaly ráno hasiče a záchranáře. Řidiči utrpěli vážná zranění. Vykrádal kasičky myček: Táborští policisté díky veřejnosti odhalili zloděje a v noci jej spolu se strážníky dopadli.
Dalších osmnáct obětí: Po nálezu těl v kabině trajektu filipínské úřady zvýšily počet obětí požáru na 31, téměř dvojnásobek původních údajů.
První návštěva ústavní instituce: Prezident Petr Pavel přijel do Valdštejnského paláce, zahajuje návštěvu Senátu. Vystoupí i na schůzi.
Uzavřená silnice II/380 U Sokolnic: Hasiči zasahují u vážné nehody osobního a nákladního auta u Sokolnic na Brněnsku.
Půlmaraton uzavře v sobotu pražské ulice: Tradiční běh startuje 1. dubna z náměstí Jana Palacha povede hlavně kolem Vltavy na území Prahy 1, 2, 5, 7 a 8.
Meta zvažuje zákaz politické reklamy v Evropě: Vlastník Facebooku a Instagramu reaguje na chystanou regulaci v EU. Obává se, že by ji nedokázal aplikovat.
Havárie armádních vrtulníků v Kentucky: Dva Black Hawky se v noci místního času srazily při výcviku u Fort Campbell v Kentucky. Počet obětí armáda zatím neřekla
Silnice uzavřená: Po havári auta do stromu je zavřená silnice u Sušna na Mladoboleslavsku. Řidiče přepravil do nemocnice vrtulník.
Kontrakt za 17,8 milionů dolarů: Český hokejový útočník Filip Chytil uzavřel ve středu v zámořské NHL novou čtyřletou smlouvu s klubem New York Rangers.
Nafta je nejlevnější od loňského ledna: Za poslední týden klesla nafta o 26 haléřů na 35,01 koruny za litr. Benzin Natural 95 stál průměrně 36,95 Kč/l.
Dohled přes sociální sítě: Američtí kongesmani po pádu SVB žádají, aby regulátoři sledovali hrozící masové výběry z dění na sítích.
Nehoda u Hrusic: Hasiči zasahují u havárie auta do stromu na Praze-východ. Řidiče museli z auta vystříhat, přiletěl pro něj vrtulník.
Návštěva po tornádu: Městečko Rolling Fork ve americkém státu Mississippi navštíví v pátek prezident Biden.
Unikátní záběry: Snímek Voda ztracená a vrácená představuje příběh o návratu vody do mokřadů na Šumavě. Příběh pevností: Historik Jiří Hofman popsal historii tereziánských opevnění Terezína, Josefova a Hradce. Proti hluku: Kvůli chystané stavbě dálnice D55 chtějí lidé v Mikulčicích protihlukovou stěnu a odvedení vody z dálnice do rybníků.
Start každých šest minut: Británie zaznamenává nejvíce letů soukromých tryskáčů v Evropě. Vede proto i tabulky znečištění.
Limit znečištění: Australský parlament schválil pro strop emisí pro největší znečišťovatele životního prostředí.
Povolili impeachment: Ekvádroský Ústavní soud povolil parlamentu zahájit vyšetřování prezidenta kvůli údajné korupci. Ten patrně vyhlásí volby
Chybí pediatři: Klášterec nad Ohří má jedinou pediatričku v ordinaci, další je dlouhodobě nemocná. Hledá pomoc v Kadani.