deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Bez zranění osob: V Bradě na Jičínsku zasahují hasiči u požáru penzionu. Požár se šíří v mezistropí, jednotky rozebírají střechu.
Zvýšení závazku z 32 procent: Evropská unie by měla v roce 2030 produkovat 42,5 procenta celkové spotřeby energie z obnovitelných zdrojů.
Současné snížení daně z mimořádných zisků: Maďarská vláda zavádí novou daň na ropnou a plynárenskou společnost MOL. Zdaní její výnosy.
Zadržený americký novinář: Ruské úřady v Jekatěrinburgu zatkly novináře Evana Gershkoviche z Wall Street Journal. Zřejmě čelí obviní ze špionáže.
Papež se prý brzy zotaví: Zdroje z římské nemocnice očekávají, že šestaosmdesátiletého pontifika bude možné propustit do Květné neděle.
Hasiči cvičí v Zelenči a Příbrami: Středočeští hasiči mají cvič v areálu podniku Čepro Mstětice a skladu lithiových baterií v Příbrami.
Střelba mezi dětmi v bytě: Policie v Indianě vyšetřuje smrt rok a půl starého chlapce. Zastřelil ho zřejmě pětiletý bratr. Našel doma pistoli.
Konec nejdelšího čekání: Basketbalisté Sacramenta si poprvé od roku 2006 zajistili účast v play off NBA.
Poprvé za deset let: Ve španělské zoo se úspěšně vyklubalo pět mláďat varana komodského největšího zemského žijícího ještěra.
O odvolání rozhodne rektor školy: Akademický senát Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze (se tento týden zastal svého děkana Ševčíka.
Zastavený provoz: Kvůli srážce s osobou nejezdí vlaky na trati z Olbramovic do Českých Budějovic v úseku Planá n. L. do Veselí n. L.
Nárazy do stromů: Dvě havárie aut do stromů zaměstnaly ráno hasiče a záchranáře. Řidiči utrpěli vážná zranění. Vykrádal kasičky myček: Táborští policisté díky veřejnosti odhalili zloděje a v noci jej spolu se strážníky dopadli.
Dalších osmnáct obětí: Po nálezu těl v kabině trajektu filipínské úřady zvýšily počet obětí požáru na 31, téměř dvojnásobek původních údajů.
První návštěva ústavní instituce: Prezident Petr Pavel přijel do Valdštejnského paláce, zahajuje návštěvu Senátu. Vystoupí i na schůzi.
Uzavřená silnice II/380 U Sokolnic: Hasiči zasahují u vážné nehody osobního a nákladního auta u Sokolnic na Brněnsku.
Půlmaraton uzavře v sobotu pražské ulice: Tradiční běh startuje 1. dubna z náměstí Jana Palacha povede hlavně kolem Vltavy na území Prahy 1, 2, 5, 7 a 8.
Meta zvažuje zákaz politické reklamy v Evropě: Vlastník Facebooku a Instagramu reaguje na chystanou regulaci v EU. Obává se, že by ji nedokázal aplikovat.
Havárie armádních vrtulníků v Kentucky: Dva Black Hawky se v noci místního času srazily při výcviku u Fort Campbell v Kentucky. Počet obětí armáda zatím neřekla
Silnice uzavřená: Po havári auta do stromu je zavřená silnice u Sušna na Mladoboleslavsku. Řidiče přepravil do nemocnice vrtulník.
Kontrakt za 17,8 milionů dolarů: Český hokejový útočník Filip Chytil uzavřel ve středu v zámořské NHL novou čtyřletou smlouvu s klubem New York Rangers.
Nafta je nejlevnější od loňského ledna: Za poslední týden klesla nafta o 26 haléřů na 35,01 koruny za litr. Benzin Natural 95 stál průměrně 36,95 Kč/l.
Dohled přes sociální sítě: Američtí kongesmani po pádu SVB žádají, aby regulátoři sledovali hrozící masové výběry z dění na sítích.
Nehoda u Hrusic: Hasiči zasahují u havárie auta do stromu na Praze-východ. Řidiče museli z auta vystříhat, přiletěl pro něj vrtulník.
Návštěva po tornádu: Městečko Rolling Fork ve americkém státu Mississippi navštíví v pátek prezident Biden.