Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Požár v provincii S'-čchuan v jihozápadní Číně: Nejméně šest lidí zemřelo při požáru, který vypukl v nákupním středisku ve městě C'-kung.
Nevyhovující systém úhrad očkování: Šestice senátorů z řad lékařů navrhuje plnou úhradu vakcín pro preventivní očkování.
Německý rozpočet počítí se snížením pomoci Kyjevu: Podle návrhu rozpočtu na rok 2025 bude německá vojenská pomoc Ukrajině v příštím roce snížena o polovinu.
Srážka dodávky a kamionu mezi Ostravou a Opavou: Záchranářský vrtulník letěl k nehodě, kde byl zaklíněn zraněný řidič jednoho z aut. Převezli ho do ostravské nemocnice.
Ikea stahuje některé powerbanky: Výrobky mají vady a nejsou zcela bezpečné. Mohly by způsobit požár. Zákazníkům je proto firma vymění. Dohra finále fotbalového MOL Cupu: Až 3 roky vězení hrozí 53letému muži, který 22. května po ukončení zápasu vstoupil na hřiště a napadl jiného fanouška. Rusko a Ukrajina si vyměnily po 95 zajatcích: Oznámilo to podle agentur ruské ministerstvo obrany. Výměnu potvrdil i ukrajinský prezident Zelenskyj.
Německo schválilo návrh rozpočtu na příští rok: Opozice podobu rozpočtu o objemu 480,6 miliardy eur, tedy 12,2 bilionu korun, kritizuje.
Postup bojů: Dva mrtvé si vyžádal útok ukrajinského dronu na osobní automobil u osady Cerkovnyj, řeklgubernátor Bělgorodské oblasti.
U Stožce na cyklistku spadnul strom: Hasiči z Prachatic a dobrovolní kolegové pomohli s jejím transportem přes koleje do vrtulníku záchranářů.
Požár v Praze: Hasiči zasahují v ulici Mezi sklady u opuštěných skladů. Plameny mají pod kontrolou.
Trump nevidí smysl v pomáhání Tchaj-wanu zadarmo: Země by měla Spojeným státům platit za obranu, protože jim nic nedává, prohlásil republikánský prezidentský kandidát.
Napětí mezi KLDR a Jižní Koreou: Severní Korea v poslední době položila desítky tisíc min podél mezikorejské hranice, uvedlo jihokorejské ministerstvo.
Ruští policisté zadrželi v Moskvě důchodkyni: Žena na památník na Rudém náměstí nastříkala barvou zkratku ukrajinské vojenské rozvědky HUR, tvrdí Kyjev.
Nehoda u obce Doudleby nad Orlicí: Hasiči zasahovali u srážky dvou osobních aut na silnici č. I/33. Dopravu řídili kyvadlově. Zasahovali i záchranáři.
Atentát na Trumpa: FBI pronikla do mobilu Thomase Matthewa Crookse, který v sobotu postřelil exprezidenta, pomocí izraelské technologie.
Děsivý objev v Kuřimi: Dělníci při kopání kanalizace v Brně našli možná až několik tisíc let starou kostru.
V Ostravě začal festival Colours of Ostrava: Potrvá do 20. července. Největší hvězdu, amerického zpěváka Lennyho Kravitze, doprovází sedm kamionů s technikou.
Klub Dynamo mění majitele: Vladimír Koubek prodal prvoligový fotbalový klub Českých Budějovic Daliboru Jirkovi.
Nový koncertní sál v Ostravě: Prezident Pavel se v pátek dopoledne zúčastní slavnostního ceremoniálu zahájení stavby.
V Liberci hoří rodinný dům: Hasiči likvidují plameny na rohu Růžové ulice. Před příjezdem se z budovy evakuovalo 7 lidí. Nikomu se nic nestalo.
Nové Mlýny rájem černých staveb: Úřady jsou bezradné, životní prostředí trpí.
Aktuálně nabízená cena za jeden blok: Při výstavbě celkem dvou reaktorů od KHNP je 200 miliard korun, řekl Fiala. Jde o sumu v současných cenách.
Devítiletý chlapec plánoval vraždu vychovatelky: Děti v ústavu na Chomutovsku útok překazily. Už ne Slezská nemocnice: Kraj přejmenuje špitál v Opavě, lidem se to nelíbí.