Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Válka na Ukrajině: Protivzdušná obrana v noci zneškodnila 19 z 21 ruských dronů, řekl mluvčí ukrajinského letectva Mykola Oleščuk.
Čína přejmenovala stovky ujgurských vesnic a měst: Podle skupin na ochranu lidských práv to udělala, aby odstranila náboženské nebo kulturní odkazy. Nahradila je svými.
Putin a Kim Čong-un zahájili podle agentur jednání: Kim vyjádřil Rusku plnou podporu ve válce na Ukrajině a hovořil o rozkvětu vztahů.
Izrael varuje Hizballáh před totální válkou: Reagoval poté, co libanonská militantní skupina zveřejnila devítiminutové video s údajnými izraelskými objekty.
Maďarská opozice nechce podpořit Ukrajinu: Předseda strany TISZA Peter Magyar prohlásil, že podporuje právo země na sebeobranu, ale nepodporuje zasílání zbraní.
Rodina Hindujaových dovážela z Indie sloužící: Čtyři členové nejbohatší britské rodiny byli ve Švýcarsku obžalováni z vykořisťování a obchodu s lidmi, uvedla BBC.
D5 u Plzně zablokovala nehoda dvou kamionů: Řidiči na dálnici na 83,5. km ve směru na Rozvadov musí počítat se zdržením. Osobní auta mohou sjet na exitu Klatovy.
Obraz Tiziana jde do v červenci do aukce v Londýně: Dvakrát ukradené dílo italského renesančního malíře by se podle odborníků mohl vydražit až za 32 milionů dolarů.
Pomoc Ukrajině: Česká armáda loni vycvičila více než tři a půl tisíce ukrajinských vojáků. Většinu v tuzemsku, další pak v Polsku.
Za televizi a rozhlas lidé zaplatí víc: Za televizi o patnáct více a za rozhlas o deset korun. Placení se nevyhnou ani majitelé mobilů.
Válka na Ukrajině: Ve městě Lvov na západě země byly kolem čtvrté hodiny ráno slyšet výbuchy. Jeden důchodce skončil v nemocnici.
Putin v KLDR: Ruský prezident a severokorejský vůdce Kim Čong-un se dohodli na prohloubení vztahů mezi oběma zeměmi.
Stížnost Nárožného odsouzeného na doživotí: Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl. Vrah si stěžoval, že je s ním nelidsky zacházeno a že neplánoval další vraždu.
Rusko poslalo do vězení amerického vojáka: Za krádež 10 tisíců rublů, tedy asi 2610 korun, a vyhrožování zabitím jde do vězení na tři roky a devět měsíců.
Počasí na středu: Dnes bude skoro jasno až polojasno. Na severozápadě a severu déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty dosáhnou 28 až 33 °C.
Postup bojů: Ruské jednotky zesilují útoky v pohraničních oblastech Luhanské oblasti s cílem dobýt vesnici Borova.
Každodenní proslov Zelenského: Nasazení západních zbraní proti cílům na ruském území přináší výsledky, řekl ukrajinský prezident.
Válka na Ukrajině: Více než 10 000 ruských vojáků bylo stíháno za odmítnutí bojovat na Ukrajině, tvrdí Kyjev.
Střeba v LGBTQ+ klubu v Colorado Springs: Anderson Lee Aldrich se v lednu přiznal ke střelbě a nyní ho soud odsoudil k 55 doživotním trestům vězení.
Válka na Ukrajině: Ruská okupace Záporožské jaderné elektrárny stála Ukrajinu přes 5 miliard dolarů.
Fotbalové mistrovství Evropy: Čeští fotbalisté prohráli v úvodním utkání s Portugalskem 1:2.
Smrtící vedra: Při letošní muslimské pouti do Mekky zemřelo podle AFP nejméně 577 lidí. Většina v důsledku horka.
Švédský parlament schválil obrannou smlouvu s USA: Umožní americkým vojákům přístup na všechny vojenské základny ve Švédsku.
Nová politika amerického prezidenta Bidena: Ta má podle představitelů administrativy ochránit statisíce manželů a manželek Američanů před deportací.
Narušení švédského vzdušného prostoru: Švédsko si dnes předvolalo ruského velvyslance kvůli tomu, že v pátek ruský bombardér narušil vzdušný prostor této země.