deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Útok v Somálsku: Prezident Museveni potvrdil oběti mezi jeho vojáky při pátečním útoku skupiny al-Šabáb na vojenskou základnu.
Hrozba hladu: 200 000 palestinských rodin přijde o potravinovou pomoc OSN, pokud WFP nedostane žádné finanční prostředky.
Kremlin zakázal v médiích zmiňovat Prigožina: Šéf Wangerovců je o tom přesvědčen. Varoval, že takový zavádějící přístup povede během několika měsíců k odporu Rusů.
Česká kosmetika dosahuje světové kvality: Silné zastoupení má Česko především v přírodní kosmetice, kde určuje trendy.
Dražší poplatky: Sněmovna rozhodne příští týden o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku za odpad.
Ničivé sucho: Meteorologové kvůli němu rozšířili území, kde do odvolání platí výstraha na nebezpečí požárů. Týká se většiny Čech.
Rostlinná strava prospívá srdci: Vyplynulo to z přehledu dat nasbíraných za 40 let. Vegetariánské a veganské pokrmy snižují hladinu cholesterolu i tuku.
Britové se odklánějí od Brexitu: Více než polovina voličů si nyní přeje, aby Británie navázala užší vztahy s EU, ukázal průzkum veřejného mínění.
Sebevrah na Černé věži v Klatovech: Člověk svůj život ukončil krátce předtím, než se lidé začali scházet na ranní mši do jezuitského kostela na náměstí.
V Británii hrozí další stávky zdravotníků: Ministr zdravotnictví Barclay prohlásil, že vláda o platech s odbory zdravotních sester vyjednávat nebude.
Vyšetřování úmrtí dítěte v Mostě: Předškolák se zřejmě stal obětí incidentu mezi dvěma muži. Utrpělo bodnořezné zranění, uvedla policie.
Čínská odpověď Boeingu a Airbusu: První velké čínské osobní letadlo domácí výroby dnes uskutečnilo svůj první komerční let ze Šanghaje do Pekingu.
Žaloba na Kena Paxtona: Texaská sněmovna v historickém hlasování obžalovala generálního prokurátora kvůli obvinění ze zneužití své pozice.
Putin nařídil posílit ostrahu hranic: Chce zajistit rychlý pohyb ruských vojáků a civilistů do ukrajinských regionů, které jsou nyní pod kontrolou Moskvy.
Série zranění při motokrosu na Bruntálsku: Záchranáři při včerejším závodě v Horním Městě ošetřovali 4 zraněné motorkáře. K jednomu z nich musel přiletět vrtulník. Erdogan zvítězil: Turecká ústřední volební komise potvrdila, že současný prezident porazil opozičního kandidáta Kiliçdaroglua.
Úspěch královéhradeckých hasičů: Tým jejich lezců získal 2. místo na mezinárodní soutěži Grimpday ve Francii.
Řidiče v létě čeká množství omezení: Během letních měsíců se opraví několik úseků dálnic a mostů, ale také příjezdové cesty k některým turistickým cílům.
Nová indická vláda: Premiér Módí slavnostně otevírá novou budovu parlamentu navzdory bojkotu ceremoniálu ze strany 20 opozičních stran.
Nehoda autobusu a osobního auta: Ke srážce vyjeli brzy ráno hasiči z České Lípy do obce Dobranov. Záchraři odvezli jednoho zraněného.
Na Karlovarsku zemřelo v noci pět lidí: Dva z nich zemřeli při nehodě pozdě večer u Dolního Žandova a tři při ranní srážce na silnici I/6 u Žalmanova.
Útočiště před změnami klimatu: Tak lidé říkají americkému městu Duluth u kanadských hranic. Stahuje se do něj stále více lidí z jižní USA.
Zvýšení dluhového stropu USA: Na něm se dohodli Biden a McCarthy. Americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti.
Polsko před volbami: Předseda strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyński klopýtá a ztrácí dynamiku. Přesto by pode průzkumů nyní vyhráli.
Více než 1 500 zatčených na protestu v Haagu: Aktivisté Extinction Rebellion včera zablokovali část dálnice na protest proti nizozemským dotacím na fosilní paliva.