Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Ministerstvo obrany chce nové Tatry T-815: Do konce září 2031 plánuje nakoupit až 872 terénních aut tří typů v celkové ceně do 13,35 miliardy korun.
Bouřky se do Česka vrátí v pátek: O víkendu mají být přeháňky a bouřky už jen místy, ochladí se na 23 až 27 stupňů. V Opavě se utopil mladík: Na Stříbrném jezeře se topil nezletilý muž, který bohužel po převozu do nemocnice zemřel.
V pátek teploty překročí třicítku: Na jihu Moravy může být až 34 stupňů, mají se vrátit silné bouřky, varují meteorologové.
Nehoda u Bílého Kostela nad Nisou: Na místě se srazili řidiči osobního auta a dodávky. Hasiči z aut vyprostili tři zraněné. Silnice je uzavřená.
Summit NATO ve Washingtonu pomalu končí: Nejprve budou lídři členských zemí jednat s partnery z Indo-Pacifiku, pak se uskuteční zasedání mezi NATO a Ukrajinou.
Americké prezidentské volby: Už deset členů amerického Kongresu z Demokratické strany veřejně vyzvalo Bidena, aby z voleb odstoupil.
Po třech letech v Brdech zahnízdil orel mořský: V hnízdě ukrytém vysoko v korunách stromů v tamní chráněné krajinné oblasti snesla samice jedno vejce.
Pohonné hmoty v Česku dál zdražují: Průměrná cena Naturalu 95 stoupla o 19 haléřů na 38,51 koruny za litr, nafta zdražila o 21 haléřů na 37,20 korun.
Bouřky v Jihomoravském kraji: V souvislosti s počasím hasiči od středeční desáté hodiny večer do dnešních sedmi hodin zasahovali u 25 událostí.
Pomoc Ukrajině: Kanada přislíbila Zelenskému vojenskou pomoc ve výši téměř 370 milionů dolarů.
Silné bouřky v Česku: Od včerejšího odpoledne hasiči zasahovali ve více než 946 případech v souvislosti s počasím.
Summit NATO ve Washingtonu: Prohlášení členských zemí je podle čínské diplomacie plné útočných formulací a vychází z mentality studené války.
Nárůst čínské vojenské aktivity u Tchaj-wanu: Tamní ministerstvo obrany uvedlo, že v posledních 24 hodinách zaznamenalo 66 čínských letadel v okolí ostrova.
Summit NATO ve Washingtonu: Severoatlantická aliance si přeje, aby se Ukrajina, která se nyní s alianční podporou brání Rusku, stala jejím členem.
Sporný návrh na zvýšení koncesionářských pooplatků: Dnes začnou vládní návrh projednávat poslanci. Měl by se i rozšířit okruh poplatníků, kteří budou muset platit.
Pavel jednal ve Washingtonu se Zelenským: Zúčastnili se i šéf české diplomacie Lipavský, ministryně obrany Černochová a náčelník generálního štábu Řehka.
Počasí na čtvrtek: Přes den bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo i bouřky. Teploty dosáhnou 26 až 32 °C.
Posílení ochrany evropských členů NATO: USA budou proto v Německu od roku 2026 umisťovat na určitou dobu střely s dlouhým doletem a hypersonické rakety.
Hasiči na Jihočesku evakuovali dětský tábor: Děti a vedoucí z tábora v obci Nesměň mají náhradní ubytování v suchu a teple. Všichni táborníci jsou v pořádku.
Schválená opatření vlády: Sankce za nezaevidování léků v lékárnách se zřejmě desetinásobně zpřísní, opatření má ztížit zakázaný vývoz léků.
Protest na podporu Ukrajiny: V parku na Náměstí Borise Němcova u ruského velvyslanectví večer protestovalo několik desítek lidí.
Zeleskyj se setkal se novým britským premiérem: Starmer mu udělil souhlas s používáním raket Storm Shadow proti vojenským cílům na území Ruska.
Bouřky v Česku: Nejvíce událostí hasiči do 22h řešili ve Středočeském kraji. Dále v krajích Ústeckém, Královehradckém a Jihočeském.
Demokrati chtějí odvolat dva konzervativce: Kongresmanka Ocasiová-Cortezová podala návrh ústavní žaloby na odvolání nejvyšších soudců Thomase a Ality.