deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Útok na soud: Soud dnes musel přerušit jednání v případu bývalé novinářky Peterkové. Její podporovatelé vylomili dveře do soudní síně. Přírůstky v Hodoníně: Jihomoravská Zoo přivítala narozeného samečka alpaky.
Apoštolové z pražského orloje: Sochy svatého Tomáše, Matěje a Judy Tadeáše převezmou restaurátoři, musí je opravit po poškození návštěvníkem.
Svědivá epidemie: Lékaři v Česku zaznamenali letos do konce dubna 3462 případů svrabu, což je nejvíc za posledních 20 let.
Prohlídka s hraběnkou: Zámek v Rychnově nad Kněžnou nabídne v červnu prohlídku, kterou povede hraběnka Andrea Kolowrat Krakowská. Mladý Genteman silnic: Student Matyáš Diba po kolapsu řidiče autobusu zabránil těžké havárii. Přehlédl vlak: Až po stovkách metrů zastavil řidič dodávky, kterou u Smetanovy Lhoty na Písecku. Brutální útok: Pardubický soud poslal na 9 let do vězení 22letého mladíka za ubití 61letého muže bez domova. Wintr míří k Ústavnímu soudu: Senátní výbor podpořil všechny tři nominace presidenta na ústavní soudce. Rozhodne ve středu plénum horní komory.
Jaroslav Bašta vážně onemocněl: 75letý poslanec SPD, loni presidentský kandidát, se potýká s "náhlou, zákeřnou nemocí", potvrdil lídr hnutí Okamura.
MFF ve Varech bez Ruska a Číny: Festival od 30. června do 8. července nabídne v hlavním programu 31 filmů. Čína svůj film stáhla, Rusko se neúčastní.
Napodruhé uspěla i exšéfka Soudcovské unie: Senátní výbor pro lidská práva plénu doporučil i schválení nominace Daniely Zemanové do Ústavního soudu.
Žluté loučení: Po patnácti letech dopravce ukončil linku Praha - Plzeň. Poslední spoj přivezl spoustu vzpomínek.
Dílčí úspěch Josefa Baxy: Senátní výbor pro lidská práva plénu horní komory doporučil schválit nominaci exšéfa NSS do Ústavního soudu.
Plyn dál zlevňuje: Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh pokračuje v poklesu na nové dvouleté minimum. Sestoupila pod 24 eur za MWh.
Uprchlíci ze Súdánu: Boje v africké zemi vyhnaly na 90 tisíc lidí do sousedního Čadu. V chudé zemi jich bylo již 600 tisíc, chybí potraviny.
Vesmírná mise z Emirátů: Spojené arabské emiráty vyšlou sondu do hlavního pásu asteroidů ve sluneční soustavě zkoumat počátky života.
Vondrák zůstává hejtmanem: Moravskoslezští zastupitelů vyloučili dva své členy kvůli podpoře presidenta Pavla ve volbách. Hejtman své křeslo drží.
Pobaltský spojenec: Premiér Fiala jednal v Brně se svou litevskou kolegyní Ingrid Šimonytėovou. Hovořili o obranné i hospodářské spolupráci.
Mostecká tragedie: Muže podezřelého ze zabití malého dítětě v sobotu v Mostu poslal soud do vazby.
Premiéra elektrobusu: Výrobce IVECO představil v Paříži první autobus na elektrický pohon vyráběný v závodě ve Vysokém Mýtě.
Stará Boleslav má obchvat: Po desítkách let čekání a s půlročním zpožděním začne sloužit silnice, která uleví středu města.
Kradl prý kvůli dluhům: Kopřivničtí policisté během jediného dne dopadli muže, který se doznal k loupeži ve zlatnictví.
Podezření z loupeží: Malajsiské úřady vyslýchají posádky 2 čínských lodí. Čelí podezření z vykrádání vraků britských lodí z 2. světové války.
Přestřelka na pláži: Při sporu dvou skupin u pláží v Hollywoodu na Floridě padly výstřely, zraněných je devět, mezi nimi i děti.