Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Berbr a spol. jsou podle soudu vinní: Soud v Plzni uznal bývalého místopředsedu Fotbalové asociace ČR a další spoluobžalované v případu korupce vinnými.
Lidé více přispívají na léčbu rakoviny: Letošní sbírka Ligy proti rakovině zatím vynesla přes 24 milionů korun, tedy více než za celý loňský rok.
D5 je již plně průjezdná: Kolona, která vznikla po srážce dvou nákladních aut na 83,5. kilometru ve směru na Rozvadov, se pomalu rozjíždí.
Smrtící znečištění vzduchu: Téměř 2 000 dětí mladších 5 let umírá každý den na následky znečištění ovzduší, uvýdí studie Health Effects Institute.
Zemřela baseballová legenda Willie Mays: Bylo mu 93 let. Dvakrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem ligy a v roce 1954 vyhrál s Giants Světovou sérii.
Na Pardubicku hořelo nákladní auto: Hasiči zasahovali v dýchací technice ve Vendolích. Zjišťují příčinu vzniku požáru motoru a výši škody.
Válka na Ukrajině: Ruský kolaborant obviněný ze špionáže ukrajinských pozic u Bachmutu byl odsouzen k 15 letům vězení.
Na poruchy erekce může mít vliv plast: Objev mikroplastů v penisech vyvolal otázky ohledně erektilní dysfunkce. Vědci je nedávno našli ve varlatech a spermatu.
Česko zažilo první letošní tropickou noc: Pod 20 stupňů Celsia teplota neklesla na 12 měřicích stanicích. Nejvýše zůstala na 23 stupních v Mořkově.
Válka na Ukrajině: Protivzdušná obrana v noci zneškodnila 19 z 21 ruských dronů, řekl mluvčí ukrajinského letectva Mykola Oleščuk.
Čína přejmenovala stovky ujgurských vesnic a měst: Podle skupin na ochranu lidských práv to udělala, aby odstranila náboženské nebo kulturní odkazy. Nahradila je svými.
Putin a Kim Čong-un zahájili podle agentur jednání: Kim vyjádřil Rusku plnou podporu ve válce na Ukrajině a hovořil o rozkvětu vztahů.
Izrael varuje Hizballáh před totální válkou: Reagoval poté, co libanonská militantní skupina zveřejnila devítiminutové video s údajnými izraelskými objekty.
Maďarská opozice nechce podpořit Ukrajinu: Předseda strany TISZA Peter Magyar prohlásil, že podporuje právo země na sebeobranu, ale nepodporuje zasílání zbraní.
Rodina Hindujaových dovážela z Indie sloužící: Čtyři členové nejbohatší britské rodiny byli ve Švýcarsku obžalováni z vykořisťování a obchodu s lidmi, uvedla BBC.
D5 u Plzně zablokovala nehoda dvou kamionů: Řidiči na dálnici na 83,5. km ve směru na Rozvadov musí počítat se zdržením. Osobní auta mohou sjet na exitu Klatovy.
Obraz Tiziana jde do v červenci do aukce v Londýně: Dvakrát ukradené dílo italského renesančního malíře by se podle odborníků mohl vydražit až za 32 milionů dolarů.
Pomoc Ukrajině: Česká armáda loni vycvičila více než tři a půl tisíce ukrajinských vojáků. Většinu v tuzemsku, další pak v Polsku.
Za televizi a rozhlas lidé zaplatí víc: Za televizi o patnáct více a za rozhlas o deset korun. Placení se nevyhnou ani majitelé mobilů.
Válka na Ukrajině: Ve městě Lvov na západě země byly kolem čtvrté hodiny ráno slyšet výbuchy. Jeden důchodce skončil v nemocnici.
Putin v KLDR: Ruský prezident a severokorejský vůdce Kim Čong-un se dohodli na prohloubení vztahů mezi oběma zeměmi.
Stížnost Nárožného odsouzeného na doživotí: Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl. Vrah si stěžoval, že je s ním nelidsky zacházeno a že neplánoval další vraždu.
Rusko poslalo do vězení amerického vojáka: Za krádež 10 tisíců rublů, tedy asi 2610 korun, a vyhrožování zabitím jde do vězení na tři roky a devět měsíců.
Počasí na středu: Dnes bude skoro jasno až polojasno. Na severozápadě a severu déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty dosáhnou 28 až 33 °C.
Postup bojů: Ruské jednotky zesilují útoky v pohraničních oblastech Luhanské oblasti s cílem dobýt vesnici Borova.