Její stav ale není vážný, hned druhý den byla z nemocnice propuštěna domů.

„Při našem příjezdu již byla žena mimo sklepní prostory a v péči zdravotnické služby. My jsme na místě změřili koncentrace nebezpečných zplodin pomocí detekčních přístrojů a doporučili jsme majiteli kotel používat až po revizi," řekla Deníku krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. Zároveň potvrdila, že hasiči ve sklepě skutečně naměřili zvýšenou koncentraci jedovatých látek. „Žena byla pro podezření z otravy převezena do Klatovské nemocnice,," doplnila krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Dlouho si tam ale nepoležela. „Podezření na vdechnutí horkých zplodin a následné popálení se naštěstí nepotvrdilo, šlo jen o lehkou otravu. Stav pacientky není vážný, a tak bude ještě dnes propuštěna domů," uvedl ve středu mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Událostí se zabývají i policisté, ti ale pravděpodobně případ odloží. „Podle dosavadního šetření nebylo zjištěno cizí zavinění," řekla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Podobných případů každý rok s příchodem zimy přibývá a některé končí tragicky. Lidé by proto měli být opatrní a vždy si řádně zkontrolovat, zda je jejich kotel, karma či jiné zařízení v pořádku.