Velké štěstí měl 43letý obyvatel klatovské Větrovny, který si v opilosti vlastní neopatrností zapálil byt. Podařilo se mu však dostat se ven, jinak by požár pravděpodobně nepřežil.

Oheň se po místnosti rozšířil od kamen na tuhá paliva, vyšetřování zatím ale neodhalilo důvod. Hasiči podle dostupných informací pracují s několika verzemi. První je, že přeskočila jiskra z kamen do přepravky na dřevo, odkud se požár rozšířil na kredenc. Druhou je,že příčinou byl vypadnutý kouřovod, a třetí, že člen obávané klatovské rodiny přezdívané Kominíci, který byl údajně silně opilý, povalil kamna.

„K události byly vyslány tři jednotky hasičů, které po likvidaci požáru prostory odvětraly pomocí přetlakové ventilace. Oheň hasiči brzy uhasili, ale velké škody v místnosti napáchaly zplodiny hoření. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Alena Marešová.

Na místo vyjela i záchranná služba, její služby ale nakonec nikdo nepotřeboval. „Majitel měl velké štěstí, že se dostal ven. Jinak by se v bytě zřejmě udusil,“ připustila Marešová.

„Událost už začala vyšetřovat i policie,“ doplnila Dana Ladmanová z klatovské policie.