Před osmou hodinou ranní totiž začalo hořet v jejich dvojgaráži, v níž byla zaparkovaná dvě auta a uskladněno dílenské nářadí a další věci.
„Vzbudili mě ráno sousedi. Všimli si dýmu, který se nám z garáže valil. Naštěstí jsem stihnul obě auta vyparkovat, ještě než uvnitř začalo hořet docela,“ popisoval nešťastné ráno majitel. Jeho slova dokládala okouřená Škoda Octavia a také Ford Fiesta zaparkovaný před rodinným domem. „Škodu jsme odhadli na 250 tisíc korun. Je to hrůza, takhle na Nový rok,“ dodal muž.

Podle hasičského velitele zásahu Josefa Tomáška požár nejpravděpodobněji zapříčinila závada na elektroinstalaci. „Všechno tomu zatím nasvědčuje,“ konstatoval velitel. „Štěstí bylo, že tři kanystry a dvě plynové bomby, které byly v garáži uskladněné, byly prázdné. Jinak vznikla ještě větší škoda,“ dodal.
Hasiči se do Tlučné přesunuli z nedalekého Zbůchu. „Tam po sedmé hodině hořelo v ubytovně u železniční zastávky. Vzplála ale jen matrace a zasažena byla také část podlahy. Místo jsme předali hasičům Českých drah a jeli jsme sem, kde už čekali tlučenští dobrovolní hasiči,“ zakončil Tomášek.

Petra Petříková, Pavel Korelus