"Došlo k požáru střechy a podkrovního prostoru činžovního domu, u něhož zasahují jednotky z prvního a částečně i druhého stupně požárního poplachu. Na místě je profesionální jednotka Sušice, dobrovolná jednotka Sušice, Dlouhá Ves a Volšovy, a z druhého stupně je zde posilová jednotka z Klatov se speciální technikou, zalamovacím žebříkem a s cisternovou automobilovou stříkačkou se speciálním hašením. Zasahuje zhruba čtyřicet hasičů," řekl řídící velitel zásahu Aleš Bucifal s tím, že majitel s vyšetřovatelem stanovil škodu na zhruba čtyři miliony korun.

Naštěstí se nikomu nic na místě nestalo, i když museli být evakuováni lidé ze dvou bytů. Musela být rovněž uzavřena sousední prodejna Albert a obchod nad ním. Pravděpodobnou příčinou byla technická závada. "Máme ohnisko požáru, ale přesná příčina ještě nebyla stanovena," poznamenal Bucifal.

Požár především porušil statiku střešní konstrukce, kde došlo k silnému plamennému hoření, čili bude nutná minimálně rekonstrukce celé střechy. "V bytech nejsou škody způsobené požárem, ale určitě zplodinami hoření a hasební látkou," dodal Bucifal.

Nedělní požár panelového domu v Nýrsku.
Při nezaviněném požáru zachránili dítě, ale přišli o byt. Lidé už pomáhají

Policisté už ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.